Навіть Путін позаздрив би. Лідеру бойовиків «ДНР» Захарченку хочуть продовжити термін без «виборів»

Опубліковано: 07.08.2018. Автор: . ОРДЛО

Навіть Путін позаздрив би. Лідеру бойовиків «ДНР» Захарченку хочуть продовжити термін без «виборів»
Навіть Путін позаздрив би. Лідеру бойовиків «ДНР» Захарченку хочуть продовжити термін без «виборів»

Останні кілька днів підконтрольні сепаратистам видання активно мусолять тему термінів перебування при владі керівників різних держав та народних обранців. Все це для загалу подають як «ініціативу простих людей». Натомість не потрібно бути кваліфікованим політологом, аби зрозуміти справжні причини того, чому саме зараз виникло це питання.

З так званою «ініціативою продовження термінів перебування при владі депутатів парламенту та голови ДНР Олександра Захарченка» виступили представники проросійського суспільного руху «Донецька Республіка». Два місяці вони нібито збирали ідеї від мешканців окупованих територій Донецької області і врешті поклали їх в основу «програми розвитку ДНР «Сила Донбасу».

Ця програма – набір пріоритетних задач для влади, які поставили перед нею мешканці нашої країни. Було б правильним дати можливість мешканцям республіки оцінити, як влада впорається із цими завданнями. У зв’язку із цим ми виступаємо за продовження терміну дії повноважень глави та депутатів народної ради, щоб дати час реалізувати поставленні перед ними завдання», – йдеться у повідомленні СР «Донецька Республіка».

Далі ще смішніше. Автори ініціативи як аргументи приводять досвід інших країн. Мовляв, в РФ термін повноважень президента складає шість років, а депутатів Державної думи – п’ять. Але, на їх думку, і цього не достатньо.

В деяких державах цей термін ще більший. Таджикистан, Туреччина, Італія, Ірландія, Узбекистан – в цих країнах президент виконує свої повноваження впродовж семи років, – додають автори «програми розвитку».

Врешті, скільки саме має керувати Захарченко, в тексті псевдодокумента не вказано. Втім, з огляду на апетити бойовиків, вони можуть прописати і десять років. Питання в іншому – чи протягне стільки часу сам Захарченко та його оточення.

До слова, раніше ЗМІ повідомляли, що ватажок «ДНР» Олександр Захарченко був поранений під Авдіївкою, але ця інформація ретельно приховується бойовиками. За іншими даними, Захарченко переніс операцію.

Нагадаємо, що так звані «загальні вибори» у невизнаній «Донецькій Народній Республіці» були проведені у неділю, 2 листопада 2014 року на більшості території, яку тоді контролювала «ДНР». До «Народної Ради ДНР» за пропорційною виборчою системою обрано 100 депутатів терміном на чотири роки. Більшість (68 мандатів) здобула «Донецька республіка» Олександра Захарченка.

На виборах «голови ДНР» переміг Олександр Захарченко – «прем’єр-міністр» самопроголошеної республіки.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...