І Гріб Господній, і Голгофа: на Тернопільщині з’явився власний «Єрусалим»

Опубліковано: 13.08.2018. Автор: . Тернопільська область

І Гріб Господній, і Голгофа: на Тернопільщині з’явився власний «Єрусалим»
І Гріб Господній, і Голгофа: на Тернопільщині з’явився власний «Єрусалим»

27-28 серпня відбудеться проща до Марійського духовного центру «Зарваниця», що на Тернопільщині. Особливою подією паломництва 27 серпня буде освячення «Українського Єрусалима» – копії комплексу споруд Святої Землі, зокрема Гробу Господнього, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

В освяченні візьмуть участь Глава УГКЦ Патріарх Святослав та кустодій (хранитель, страж) Святої Землі о. Фраческо Паттон, ЧБМ. Він привезе камінь із Гробу Господнього, який вмонтують в копію споруди у Зарваниці.

Освячення розпочнеться о 15:00. Відбудеться процесійний похід від собору та освячення копії Гробу Господнього.

Додамо, кустодій Святої Землі є однією з провінцій чернечого ордену францисканців (братів менших). Кустодій має завдання зберігати і доглядати святині, які перебувають у Святій Землі, зокрема в Ізраїлі, Палестинській автономії, Йорданії, Сирії, Лівані, Єгипті, Кіпрі, а також здійснює пастирське піклування над католиками і обслуговування паломників.

Із програмою урочистостей можна ознайомитися ТУТ.

Варто зазначити, що унікальний комплекс «Український Єрусалим» містить копії найбільших християнських святинь Святої Землі: Голгофу – гору, на якій розп’яли Ісуса Христа; Оливний город, де Ісус молився перед арештом; Сходи покаяння (Святі сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата; посередині розміщена купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі;справа знаходяться Левові (Ліонські) ворота – одні з воріт, які ведуть у місто, та Вежа Давида, яку продовж століть ніхто не зміг підкорити, і яка є символом нескореності народу. Центральною спорудою комплексу є копія Гробу Господнього.

Ідея збудувати у Зарваниці «Український Єрусалим» виникла після відвідин Архієпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським УГКЦ Василієм (Семенюком) копії Гробу Господнього у місті Айхштет, що у Німеччині. Ознайомившись зі святинею, вирішили звести копію Гробу Господнього й у Зарваниці. Роботи розпочалися влітку 2014 року. За рік будівництво святині завершили. Але побачивши цей витвір, люди почали пропонувати свою допомогу, жертвували кошти для продовження будівництва. Тож розпочали роботу над унікальним комплексом  – «Українським Єрусалимом». Будували із каменю травертин український, який за своєю структурою дуже схожий до травертину, з якого збудовані усі споруди у Єрусалимі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...