«Україна за крок від дефолту», – Роман Безсмертний

Опубліковано: 15.08.2018. Автор: . Київська область

«Україна за крок від дефолту», – Роман Безсмертний
«Україна за крок від дефолту», – Роман Безсмертний

Складна фінансова ситуація на зовнішніх ринках, великі об’єми виплат по зовнішніх боргах, експортозалежність та зменшення інвестицій при непрофесійних діях уряду можуть поставити Україну на межу дефолту. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005 р.) Роман Безсмертний.

Тема експортозалежності української економіки буде давати свої рецидиви, в тому числі на курс гривні. В нинішній ситуації для України важливо кардинально змінити модель економіки і перейти на формування внутрішнього ринку, а також працювати над залученням інвестицій. Зараз ми бачимо битву між цими двома речами. З одного боку, намагаються стабілізувати ситуацію з бюджетом, мінімізувати дефіцит бюджету для того, щоб простимулювати інвестиції. З іншого, кон’юнктура зовнішнього ринку і тема зовнішніх зобов’язань весь час будуть тиснути на курс, – сказав він.

У такій ситуації Безсмертний рекомендує вести діалог із фінансовими донорами, з інвесторами та банками, тому що «економіка без крові – коштів – не буде працювати».

Зараз діалог з донорами, зокрема з МВФ, іде, але з інвесторами – не ведеться. Цього року прослідковуються найменші об’єми інвестицій – 7-8%, а для української економіки потрібно не менше 20%. Ця проблема існує і впирається у фаховість дій українського уряду, бо ще три місяці тому попереджали, що такий обвал буде на зовнішніх ринках, – вважає політик.

При цьому Безсмертний нагадав, що традиційно співпраця з МВФ припиняється за рік до виборів в країні. Черговий транш Україна мала отримати ще навесні, але його відтерміновано. Як і макрофінансову допомогу від ЄС. Тому нинішня місія більше буде стосуватися окреслення рамок подальшої співпраці, ніж поточної ситуації.

На сьогоднішній день постало питання, як Україна буде покривати зовнішні фінансові зобов’язання в ході наступного політично активного року, коли співпраця з МВФ обнулиться. Навесні 2019 року закінчиться дія меморандуму, а хто його буде далі формувати, якщо пройдуть президентські вибори, далі парламентські? А зобов’язання у 7 млрд. дол. залишаються. Тому Україна отримає нинішні транші лише для того, щоб повернути зовнішні зобов’язання поточного року і мати можливість продовжити діалог на наступний рік, – зазначив він.

За його словами, ситуація ускладнюється ще й тим, що в умовах двох виборчих кампаній представники влади, які балотуватимуться, будуть робити соціальні фінансові вливання.

Безсмертний переконаний, що зараз стоїть завдання утримати економіку в умовах дозволеного інфляційного стрибка і не припиняти співпрацю з МВФ, який «є свого роду ліхтариком: вмикає зелене світло і інвестори ще трохи щось роблять».

Хоча я не виключаю, що при нинішній ситуації ми можемо почути слова про зупинку співпраці з Міжнародним валютним фондом, – додав він.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...