Пишемо по-новому: Міносвіти пропонує змінити український правопис

Опубліковано: 16.08.2018. Автор: .

Пишемо по-новому: Міносвіти пропонує змінити український правопис
Пишемо по-новому: Міносвіти пропонує змінити український правопис

Міністерство освіти та науки України винесло на громадське обговорення проект нової редакції українського правопису. До правописної комісії, що працювала над оновленням мовних норм, увійшли  українські філологи із різних університетів. Свою роботу вони почали у червні 2015 року.

Здебільшого під час обговорення оновленого правопису йшлося про важливі норми, які попередніми версіями не були врегульовані. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив заступник міністра освіти та науки України Максим Стріха.

У 1928 році було вироблено той правопис, який був названий харківським і затверджений тодішнім Наркомом освіти Скрипником, але вже у 1933 році цей правопис теж було в декілька етапів змінено для того, щоб українську мову наблизити до російської, — пояснює Стріха.

Оновлений український правопис матиме більше варіативностей. Це допоможе повернути певні репресовані норми, але при цьому і не зробить нові правила єдиними правильними, повідомляє заступник міністра освіти і науки.

Нарешті планується поновити в правах закінчення родового відмінку іменників третьої відміни жіночого роду. Наприклад, до 1933 року вимовляли «смерти», «радости» «Білоруси», але потім це було уніфіковано. Зараз це теж повертається, але повертається як варіант і для художніх текстів, — говорить Стріха.

Наразі проект нової редакції українського правопису відкритий до обговорень. Ознайомитися з ним можна на сайті МОН та Національної академії наук України. Додавати свої зауваження чи пропозиції можна, написавши на пошту секретаря правописної комісії. Зробити це можна не пізніше 15 вересня цього року. Після опрацювання листів та обговорення можливих правок новий український правопис затвердять.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...