Дитяче видавництво «Ранок» «віддало» Крим Росії

Опубліковано: 19.08.2018. Автор: . Харківська область

Дитяче видавництво «Ранок» «віддало» Крим Росії
Дитяче видавництво «Ранок» «віддало» Крим Росії

Харківське видавництво дитячої літератури «Ранок» опинилося в епіцентрі скандалу. Видавши книгу «Рослинний світ», де різні території земної кулі зображені іншим кольором, окупований Крим чомусь  позначили як частину Росії.

У книзі Україна забарвлена у рожевий колір, а Росія – в зелений. Але півострів Крим чомусь теж має зелене забарвлення. Це помітив історик із Запоріжжя Олександр Сапронов і опублікував допис на своїй сторінці у Facebook.

Видавництво «Ранок». Навчальна література! Чому у вас в дитячій енциклопедії про рослини Крим позначений як Росія (сторінка 23)??? Це так ви даєте дітям зрозуміти, що агресія – це круто? Що можна хапнути шмат чужої землі і залишитись непокараним? Це так ви поважаєте Українські закони? Ще і позиціонуєте себе як навчальна література. Браво, вчіть собі далі. Але бажано не в Україні, – йдеться у дописі.

Під повідомленням розгорілася жвава дискусія. Користувачі соцмережі пропонують змусити видавництво не лише зняти з продажу книгу з такою грубою помилкою, а ще й змусити заплатити штраф у розмірі вартості всього тиражу.

Представники видавництва спочатку намагалися виправдатися, проте вийшло ще гірше:

Як адміністратор спільноти «Видавництво «Ранок». Навчальна література» зауважу, що автор ілюстрацій позначив частини світу, а не держави. І тим, хто знає географію, має бути відомо, що півострів Крим відноситься до Євразії, а Україна – до Європи,  – написала Марина Довганова.

Піду спалю свій диплом кандидата географічних наук, якщо Україна – це Європа, а Крим – Євразія. Виявляється, я не знаю географії, за версією адміністратора, – написала Dasha Gurova.

Врешті, у видавництві відреагували на ситуацію і пояснили її помилкою редакторів.

Топ-менеджмент видавництва «Ранок» розібрався в ситуації. Ми визнаємо, що в книзі використано некоректне колірне рішення щодо позначення різних материків. Країни Євразії повинні бути позначені одним кольором, як Франція, Індія, цілісна Україна і інші країни материка. Редакція, що випускала книгу, понесе відповідальність за помилку. Книга буде знята з продажу, – зазначили в компанії.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...