Томос про автокефалію Українській Православній Церкві відкладається

Опубліковано: 22.08.2018. Автор: .

Томос про автокефалію Українській Православній Церкві відкладається
Томос про автокефалію Українській Православній Церкві відкладається

Засідання синоду Вселенського патріархату перенесли на жовтень.  Про це повідомляють колеги з LB.ua із посиланням на власні джерела у церковному середовищі.

Це засідання мало відбутися 10 вересня й існувала висока ймовірність, що українське церковне питання було б вирішене саме на ньому. Тепер його рішення потрібно чекати мінімум до жовтня (орієнтовні нові дати Синоду – 9-11 жовтня).  Про причини перенесення Синоду наразі не повідомляють.

Разом з тим, як і планувалося раніше, 1-3 вересня в Стамбулі відбудеться Синаксисі – збори всіх архієреїв Константинопольської православної церкви на чолі з патріархом Варфоломієм. Перед цим у Вселенського Патріарха Варфоломія призначена зустріч з главою РПЦ Патріархом Кирилом (31 серпня на Фанарі).

Ще раніше відбудеться плановий Синод, однак на ньому українське питання до обговорення не заплановане.

В експертних церковних колах вважають, що на Синаксисі – зборах константинопольських архієреїв – найвірогідніше будуть обговорювати питання автокефалії української та македонської церков. Однак рішення з цих питань – це прерогатива не Синаксисі, а Синоду.

Важливо зазначити, що якщо засідання Синодів проходять більш чи менш регулярно, то Синаксисі збирається вкрай рідко (востаннє  – три роки тому).

Нагадаємо, 17 квітня Президент Петро Порошенко оголосив про перспективу створення єдиної української церкви. При цьому він зазначив, що єпископи УПЦ КП підписали звернення до Вселенського Патріарха про надання Томосу нової Української православної автокефальної церкви. Наступного дня ієрархи УПЦ КП і УАПЦ офіційно передали Президенту звернення до Патріарха Варфоломія. 19 квітня його підтримали депутати Верховної Ради.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...