Без піску та щебеню: у Львові вирішили ремонтувати дороги, використовуючи інноваційні технології

Опубліковано: 28.08.2018. Автор: . Львівська область

Без піску та щебеню: у Львові вирішили ремонтувати дороги, використовуючи інноваційні технології
Без піску та щебеню: у Львові вирішили ремонтувати дороги, використовуючи інноваційні технології

Львів може стати першим містом в Україні, де впровадять інноваційні технології під час будівництва доріг. Сьогодні у Львівській міській раді представники компанії NanoAlps презентували свій продукт – технологію будівництва доріг з використанням нанополімерів (спеціальна кремнієво-полімерна добавка, яку додають у нижній шар дорожнього покриття). Його розробником є  італійська фірма.

Їхня технологія передбачає використання екополімерів, що дозволяє поліпшити і зміцнити ґрунти, збільшити термін експлуатації та морозостійкість дорожнього покриття та скоротити витрати на матеріали і транспорт, що дозволить зменшити витрати на ремонт дороги в цілому на 30%.

Під час прокладання нижнього шару дороги у суміш не потрібно додавати пісок чи щебінь. Тут достатньо змішати з полімером ґрунт, цемент і воду, при цьому можна задіяти навіть непридатні речовини, такі як глину та мул. Цю технологію можна використовувати під час будівництва нових доріг або для реконструкції старих. Старе покриття перемелюють фрезою на місці ремонту з цементом, водою і полімером, одразу трамбують і покривають асфальтом. Уся роблять на місці.

Заступник міського голови Львова з питань житлового-комунального господарства Сергій Бабак зацікавився пропозицією і запропонував співпрацю – для початку відремонтувати одну невеличку вулицю у Львові, аби подивитись на властивості нанополімера на конкретному прикладі, підписавши документи про 10 років гарантії.

Представники компанії сказали, що готові до  цього експерименту. Це має бути невеличка міжквартальна дорога, метрів 300 і без інженерних мереж. У міській раді вже розглядають  кілька таких варіантів.

Фото: nanoalps.com.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...