Напередодні відключення аналогового телебачення ціни на Т2 на Рівненщині зросли більше ніж у два рази

Опубліковано: 29.08.2018. Автор: .

Напередодні відключення аналогового телебачення ціни на Т2 на Рівненщині зросли більше ніж у два рази
Напередодні відключення аналогового телебачення ціни на Т2 на Рівненщині зросли більше ніж у два рази

З 1 вересня у Рівненській області та на всій території України буде припинено аналогове ефірне мовлення. Таке рішення в червні ухвалив уряд у зв‘язку з міжнародними зобов‘язаннями по переходу на цифрове телебачення. Ті глядачі, у яких є звичайна антена – таких на Рівненщині 60 тисяч – зможуть дивитись тільки громадський «UA.Перший» та один-два місцевих телеканали. Інші популярні канали, такі як «Інтер», «НТН», «СТБ», «1+1», «ICTV», зможуть дивитись глядачі, у яких є цифровий Т2-тюнер, супутник, кабельне або Інтернет-телебачення. Загалом в Україні кількість глядачів з аналоговими антенами перевищує 3,2 млн. осіб.

Найдешевший спосіб дивитись телевізор – купити Т2-тюнер. Два місяці тому найдоступніший коштував 260 гривень. Це допустима ціна для сіл та маленьких міст – тут живе більше половини глядачів, у яких стоять старі антени. Більш дорогий варіант – встановлення супутникової тарілки (2500-3000грн.) – на її придбання доведеться витратити майже всю пенсію або половину зарплати.

У містах є альтернатива – крім Т2 та супутника, підключення кабельного (50-150 грн./міс) чи Інтернет-телебачення (120-250 грн. міс).

Однак тільки-но уряд оголосив дату відключення аналогового мовлення, попит на Т2-тюнери за лічені дні зріс у 20 разів, повідомляє сервіс порівняння цін Hotline.ua. Насамперед, у Києві, Київській та Кіровоградській областях, де аналогове мовлення вимкнули 1 серпня.

Відповідно, спочатку у Києві та Кропивницькому, а потім і у інших містах ціни на Т2 почали стрімко зростати. До середини серпня найдешевший тюнер у роздрібних мережах коштував 450 грн., а в Інтернеті, за даними національного сервісу оголошень OLX.ua – 550-600 грн. Проте, в магазинах Кропивницького тюнери закінчились достатньо швидко. З 20 серпня Т2-тюнери подорожчали ще більше – до 500-700 грн. Але навіть при таких цінах у багатьох містах їх у продажу немає.

Мінімальна вартість Т2-тюнера у магазинах Рівненщини – близько 700 грн., а на базарах, за даними OLX.ua – понад 600 грн. При замовленні з іншого міста потрібно заплатити за доставку – від 45 до 150 грн. Тому фінальна ціна Т2 в області може сягати 745-850 грн.

1 серпня національні телеканали – «НТН», «Інтер», «К1» та «Мега» запустили безкоштовну гарячу лінію для глядачів 0-800-508-650. Щоденно телефонують більше тисячі людей. Спочатку більшість питали, де можна купити Т2 і чому тюнер такий дорогий, а з 20 серпня понад 90% питань стосується відсутності сигналу: дефіцитний тюнер купили, а телевізор не працює.

Спеціалісти «НТН» та «Інтера» пояснили, що причин зникнення сигналу дві. Перша і головна – цифрові передавачі покривають не всі райони. «Білі плями» техслужби телеканалів знайшли у 300 містах, а кількість сіл без впевненого цифрового покриття сягає кількох тисяч. Наприклад, у Рівненській області Т2 важко зловити в таких населених пунктах як Березне, Вежиця, Дубно, Зарічне, Клесів, Корець, Млинів, Сарни, Старе Село, Ясногірка.

Друга причина – чутливість цифрового сигналу до погоди. У серпні, коли температура повітря різко змінюється (від 18-20 градусів вночі до 30-40 градусів вдень), змінюється відстань впевненого прийому. Аналоговий сигнал теж чутливий до погоди – у випадку грози чи спеки екран міг рябити, але телевізор можна було дивитись. У цифровому стандарті незначні перешкоди призводять до збоїв у роботі тюнера і зображення зникає. Це може ставатись вранці або ввечері, залежно від погоди та рельєфу. Проблему буде вирішено, якщо встановлять додаткові передавачі. Нажаль, телеканали не впливають на цю ситуацію.

Про те, що в Україні виник дефіцит Т2-тюнерів, знають і в уряді. Імпортери Т2-тюнерів говорять, що для забезпечення всіх глядачів потрібно набагато більше часу – хоча б чотири-п’ять місяців. Все обладнання виготовляється закордоном, і щоб привезти в Україну тюнери для 1,4 млн. сімей, потрібен час.

Крім того, є багато питань щодо якості покриття цифровим сигналом. «Білі плями» зникнуть тільки тоді, коли будуть встановлені нові передавачі, а це справа кількох місяців – року.

Якщо аналогове ефірне мовлення уряд все-таки вимкнуть з 1 вересня, то значна частина глядачів не зможе дивитись улюблені програми і серіали.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...