Війна з «колишніми». У Чернівцях, аби позбутися неугодних, міська влада почала реформування

Опубліковано: 29.08.2018. Автор: . Чернівецька область

Війна з «колишніми». У Чернівцях, аби позбутися неугодних, міська влада почала реформування
Війна з «колишніми». У Чернівцях, аби позбутися неугодних, міська влада почала реформування

Першою під удар потрапила місцева Інспекцію з благоустрою, яку хочуть реформувати в управління. На даний момент вона діє як орган при виконавчому комітеті ради і її співробітники не є службовцями органів місцевого самоврядування. А згідно з чинним законодавством вони повинні мати такий статус. Тож, необхідність такої реорганізації нинішня владна команда Ратуші пояснює банальною необхідністю привести діяльність даного структурного підрозділу у рамки правового поля. Але то лише для загалу…

Це не моє особисте бажання, чи будь-кого іншого. Це вимога закону! А всі працівники, які сьогодні працюють в Інспекції благоустрою, і які захочуть працювати у вже реорганізованому управлінні благоустрою, зможуть подати свої кандидатури на конкурс. Враховуючи те, що вони вже мають досвід, у них буде перевага серед інших учасників, в яких його немає, – розповів у коментарі журналісту «Західний аргумент» секретар міської ради, а за сумісництвом і в.о. міського голови Чернівців Василь Продан.

Зрозуміла річ, що поки це тільки слова, аби заспокоїти громадськість. І далеко не факт, що усіх працівників, які звільняться з інспекції, візьмуть на роботу у новостворене управління. Насамперед це стосується, власне, начальника інспекції Сергія Обшанського.

Водночас, Сергій Обшанський поки що не робить різких заяв щодо можливих наслідків реформи інспекції для своєї подальшої кар’єри.

Це не ліквідація інспекції, а реорганізація. Справа у тому, що до нової структури мають бути включені інспектори з паркування, а вони згідно із законом який вступить у дію з 28 вересня, повинні мати статус службовців. Тому буде створене чи управління, чи департамент. Буде оголошений конкурс на заміщення посад. Я буду брати у ньому участь, а далі – хто його знає. Якщо будуть кращі кандидатури, то так воно і буде, – зазначив у коментарі «Західному аргументу» пан Обшанський.

Секретар міської ради, в.о. міського голови Чернівців Василь Продан.

Варто зазначити, що інспекція була створена ще у 2015 році. Її одразу ж очолив Сергій Обшанський, який на той момент входив до лав ВО «Батьківщина». Вже тоді він не приховував свою підтримку міського голови Олексія Каспрука. А тому не дивно, що досить швидко змінив свої політичні вподобання на «Народний фронт», завдяки підтримці якого пан Каспрук свого часу і сів в крісло мера.

На новій посаді пан Обшанський досить активно взявся за справу. На певний час йому навіть вдалося повністю очистити центр міста від стихійної торгівлі. Паралельно він боровся з незаконними МАФами, рекламними конструкціями і самовільним будівництвом. А це подекуди зачіпало, хоч і не мільйонні, але конкретні бізнес-інтереси більшості політичних опонентів «Народного фронту».  Тому, цілком логічно, що багато хто з представників протилежного, якщо можна так сказати, опозиційного табору, Обшанського відверто недолюблював. Як результат – два роки тому створена за ініціативи депутатів міської ради комісія навіть рекомендувала Каспруку звільнити начальника Інспекції з благоустрою. Однак тодішній міський голова свого підлеглого не здав.

Тепер же, після відставки Каспрука, розклад політичних сил у стінах міської ради змінився, і начальник інспекції з благоустрою скоріш за все стане однією з перших «жертв» нового керівництва міста, для якого «Народний фронт» тепер став опозиційним. Тим більше, що перший дзвіночок вже продзвенів: поки Обшанський відпочив на Закарпатті, йому дорікнули, що інспекція не штрафувала житлово-ремонтні експлуатаційні підприємства, які відверто провалили прибирання сміття напередодні Дня Незалежності. Тепер же постало питання про реорганізацію і самої інспекції.

З іншого боку, варто відверто сказати, що останнім часом інспекція практично не виконувала своїх функцій. Зайвим підтвердженням цього є бабусі з молоком, яблуками та баклажанами, які знову окупували центр Чернівців.

Тому поки що важко сказати, чи буде користь від зміни вивіски над інспекцією та від зміни її керівника…

Павло ЗАПАРАНЮК.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...