Пережиток минулого чи ризик отримати рак шкіри: як і коли проводитимуть свято Першого дзвоника в українських школах

Опубліковано: 31.08.2018. Автор: .

Пережиток минулого чи ризик отримати рак шкіри: як і коли проводитимуть свято Першого дзвоника в українських школах
Пережиток минулого чи ризик отримати рак шкіри: як і коли проводитимуть свято Першого дзвоника в українських школах

Цьогоріч у Міністерстві освіти заявили, що рішення про проведення свята Першого дзвоника в українських школах – 1 вересня чи третього, прийматимуть на місцях. Також це стосується і формату самого свята – проводити традиційні «лінійки», організувати для дітей щось неординарне чи одразу приступити до навчання.

У більшості шкіл України вирішили не вигадувати велосипед і 1 вересня зібрати дітей на «лінійки». Так, свято Першого дзвоника у суботу відбудеться у школах Рівного та Луцька. У Тернополі, Ужгороді та Івано-Франківську  – першого або третього вересня (за вибором адміністрації школи), у Хмельницькому – у понеділок, 3 вересня.

Найбільше відзначилися львів’яни. Цьогоріч святкування Дня знань у львівських школах проходитиме в іншому форматі, без традиційних «лінійок». Для старшокласників відбудуться уроки толерантності на різні теми, а для першокласників організують різноманітні флешмоби, квести та музичні дійства. Причому у більшості навчальних закладів ці заходи відбуватимуться у понеділок, лише у кількох – 1 вересня.

Батьки таку інновацію сприйняли по-різному – одні схиляються до того, що час давно відходити від «совкових» традицій і не мучити дітей під сонцем чи дощем, слухаючи нудні промови депутатів та інших «почесних гостей», які люблять ходити на «лінійки». Інші ж навпаки вважають, що тепер для дітей не буде свята -не пролунає Гімн України, не буде нагоди вдягнути вишиванку, а бігати по парку чи проводити флешмоби – теж не усім цікаво.

Підлила олії у вогонь і в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. На своїй сторінці у Facebook вона написала, що «шкільні лінійки на 1 вересня – пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах».

У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем. За будь-якої погоди – сонячної чи хмарної – є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок. Всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків.Тож МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки. Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками?,  – написала Супрун.

Користувачі соцмережі, коментуючи допис пані Супрун, пишуть, що десь вона й має рацію, хоча із раком шкіри, звісно, «перегнула», адже «лінійки» проводять не на пляжі посеред літа,  а о восьмій чи дев’ятій годині ранку 1 вересня.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...