Козловський, Лобода та Лорак можуть позбутися звання «Заслуженого артиста України»

Опубліковано: 07.10.2018. Автор: .

Козловський, Лобода та Лорак можуть позбутися звання «Заслуженого артиста України»
Козловський, Лобода та Лорак можуть позбутися звання «Заслуженого артиста України»

А разом із ними звання «Народного артиста України» можуть позбавити Філіпа Кірковова, Миколу Баскова, режисера Володимира Бортка та Таїсію Повалій, котра має також  звання і заслуженої артистки.  Відповідний законопроект вже зареєстрували в електронній системі Верховної Ради. Його авторами є 14 народних обранців, серед яких –  Євген Рибчинський, Тетяна Чорновіл, Володимир Парасюк, Ігор Луценко, Юрій Береза, Андрій Іллєнко, Юрій Левченко та інші.

Метою постанови є засудження антиукраїнських і сепаратистських проявів діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, а також застосування до них публічної відповідальності у вигляді позбавлення державних нагород України, – сказано в пояснювальній записці.

Також депутати додали, що артисти, які гастролюють у Росії, не достойні мати не лише українські нагороди, але й громадянство України.

З 2014 року, після анексії Криму Росією, Україна веде активну боротьбу з російською спадщиною в культурній сфері. Так, протягом чотирьох років був прийнятий ряд законів, що забороняють трансляцію деяких фільмів, ввезення на територію країни книг антиукраїнського змісту, а також створено «чорний список» російських діячів культури.

На даний момент під заборону потрапили близько 140 осіб. Серед них режисери Микита Михалков, Карен Шахназаров, Павло Лунгін, музиканти Олександр Розенбаум, Сергій Пєнкін, Микола Расторгуєв, актори Василь Лановий, Валентин Гафт, Олег Табаков, Валентина Тализіна, Валентина Теличкина, Наталія Варлей, співак Лев Лещенко, скульптор Зураб Церетелі. Список постійно поповнюється.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Де ви плануєте цього року провести відпустку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...