Із суперечками, погрозами недовіри та без Садового львівські депутати дозволили будувати на Сихові Палац спорту

Опубліковано: 30.10.2018. Автор: . Львівська область

Із суперечками, погрозами недовіри та без Садового львівські депутати дозволили будувати на Сихові Палац спорту
Із суперечками, погрозами недовіри та без Садового львівські депутати дозволили будувати на Сихові Палац спорту

Сьогоднішня позачергова сесія Львівської міської ради розпочалася зі скандалу. Депутатів від ВО «Свобода» та «Української Галицької Партії» обурило те, що в залі відсутній міський голова Андрій Садовий. Мовляв, спочатку ініціював цю сесію, на якій має вирішуватися надзвичайно важливе для міста питання, а тепер «замість займатися господаркою міста, займається своєю політичною кар’єрою». Дійшло до того, що одні почали піднімати питання про недовіру міському голові, а інші – взагалі на знак протесту покинули сесійну залу. Градус напруги знизив секретар  міськради Анатолій Забарило. Чиновник пояснив, що Андрій Садовий у відрядженні, тож його сьогодні не буде. А питання вирішувати все одно потрібно.

До слова, майже те ж саме напередодні сесії говорив і сам міський голова Андрій Садовий. І наголошував, що дуже важливо прийняти це рішення саме до 1 листопада. Бо тільки у такому випадку місто може розраховувати на гроші з Державного бюджету.

За 27 років в Україні не збудовано жодного палацу спорту. Ми можемо зараз мати багато дискусій, але є можливість отримати кошти і рухатись вперед. Цей палац буде відповідати усім європейським нормам, включаючи і бокс, і шахи — будь-що. Нічого подібного в Україні нема. Такі палаци в світі фінансує держава, регіон, місто. Ми маємо залучати партнерів, це не приватна справа Сихівського району чи міської ради Львова в цілому, а загальнодержавна. Тому держава має теж до цього долучитись. Це є ризик, але я спокійний, бо якщо ми інвестуємо у спорт, тоді ми менше інвестуємо у медицину.

Варто зазначити, що загальна вартість будівництва спортивного комплексу складає  985 мільйонів гривень. 16 мільйонів місто вже витратило на виготовлення тендерної документації. А 54 мільйони отримало з державного бюджету у вигляді субвенції. Тепер, головне, аби ці кошти не довелося б повертати.

Тендер буде оголошений на повну суму — це тендер на вибір підрядника. До кінця року, якщо ми отримаємо переможця, і якщо не буде ніяких непередбачуваних обставин, ми зможемо підряднику перерахувати кошти в сумі 54 млн гривень, – сказала директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич. –  Будуть розпочинатись будівельні роботи відповідно до умов договору, який буде підписаний. Плануємо працювати інтенсивно, а проектна документація сформована так, що можна вводити в експлуатацію почергово. Перше буде збудований основний зал, а далі — всі інші компоненти. Будівництво основної частини буде завершене  насамперед.

Що більше вплинуло на депутатів: наведені аргументи чи кількість нулів у кошторисі будівництва, наразі не відомо. Втім, зараз це вже не суттєво, оскільки після суперечок та дискусій вони випустили пару і таки прийняли рішення – 43 «за». Крім того, депутати визначили, що замовником будівництва комплексу буде нещодавно створене комунальне підприємство «Палац ігрових видів спорту», яке має провести міжнародну закупівлю та визначитись із підрядником  будівництва.

Зазначимо, що проект спорткомплексу складається з п’яти окремих залів. Один із них – це  басейн периметром 25 на 30 метрів. Цей зал матиме 84 глядацькі місця, це буде спеціалізований зал для проведення матчів з водного поло. З іншого боку там буде 20 доріжок по 25 метрів. Наступні три зали — це регбі, гандболу, і волейболу, вони мають 200 глядацьких місць і в основному орієнтовані на тренувальні процеси. Центральний зал — це баскетбольний. Він передбачає 2 513 глядацьких місць. У цьому залі перший ряд трибун є мобільний, він може зніматися і відтак це дасть можливість проводити там ще й змагання з волейболу чи футболу. Цей зал відповідатиме всім вимогам міжнародних федерацій. Він буде багатофункціональним, в подальшому там можна буде проводити боксерські поєдинки, де вміщатимуться 3400 глядацьких місць.

Також центральний зал передбачає більше 3800 глядацьких місць для проведення концертів. Він спроектований таким чином, що у нього можна заїжджати з вулиці вантажівкою, щоб розкладати те чи інше обладнання.

Окрім того, автори проекту (архітектурна майстерня «Кудін»)запропонували робити дах зі штучного покриття, щоб взимку він виконував функції гірськолижного спуску, а влітку цю локацію можна було використовувати для катання. Площа цього спуску складатиме 8 тис м. кв., а вартість даху — 85 млн гривень.

Нагадаємо, про будівництво спорткомплексу на Сихові у Львові почали говорити ще минулого року. Його мають використовувати п’ять федерацій дитячого та дитячо-юнацького спорту –  регбі, гандбол, баскетбол, волейбол, водне поло.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як побороти COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...