Чого чекати рівнянам після зміни власника найбільшого теплопостачального підприємства міста?

Опубліковано: 31.10.2018. Автор: . Рівненська область

Чого чекати рівнянам після зміни власника найбільшого теплопостачального підприємства міста?
Чого чекати рівнянам після зміни власника найбільшого теплопостачального підприємства міста?

Днями корпоративні права ТОВ «Рівнетеплоенерго», яке централізовано опалює левову частину Рівного, викупив співзасновник «Укртепла» Іван Надєїн. 35-річний підприємець в енергетичній галузі вже майже десять років, а з 2011-го є головою наглядової ради компанії «Укртепло», яка спеціалізується на альтернативних джерелах енергії.  Тож новий інвестор першим ділом пообіцяв модернізовувати рівненське підприємство, аби рівняни отримували тепло регулярно, а з часом обіцяє і недорого.

Ми визначили два ключових напрямки. Перше – це модернізація газових котелень, – заявив пан Надєїн. – Оскільки газ постійно дорожчає, ми не можемо собі дозволити його неефективно витрачати. Другий напрямок – часткове заміщення газу відновлювальними джерелами енергії і на основі найкращого європейського досвіду. Додатково будуть встановлені 30 котлів на біомасі, відповідно частина котелень стануть комбінованими – 60-70% тепла вироблятиметься за допомогою газу, а 30-40% – за допомогою пелет, брикетів та інших видів біомаси. Але найважливіше – ми побудуємо теплоелектростанцію на біомасі, таким чином, в майбутньому ми зменшимо залежність від цін на газ і стабілізуємо тарифи. Загальний об’єм інвестицій складе близько 50 млн євро.

Новий власник «Рівнетеплоенерго» також наголосив, що на підприємстві працюватиме кістяк команди. Зокрема, колишній очільник Коропецький продовжить роботу на посаді першого заступника директора «Рівнетеплоенерго». Директором підприємства призначено Олександра Корчинського, який багато років успішно керував одним з найбільших енергетичних підприємств України.

Станом на сьогодні, опалювальний сезон  у Рівному розпочали. Проте варто зазначити, що борг за газ складає близько 200 млн гривень.  Виник він через те, що держава не покрила різницю в тарифах, також «Рівнетеплоенерго» не отримало компенсацію за пільги та субсидії за минулий період.

Це ще раз доводить, що радянська, за своїм змістом, модель житлово-комунального господарства вичерпала себе, потрібні нові технології і нові підходи, – підсумував Іван Надєїн.

Нагадаємо, компанія «Укртепло» заснована у 2011 році. За цей час вона реалізувала понад тисячу проектів у сфері виробництва тепла та електроенергії з відновлюваних джерел, серед них – найбільшу в Україні котельню на біопаливі у м. Славутич потужністю 10,5 МВт, теплоелектростанцію на біомасі в м. Овруч та багато інших.

Котельня в Славутичі на 40% забезпечує потреби міста в теплі та гарячій воді. Коли в січні цього року Славутич повністю залишився без газу, котельня врятувала місто від замерзання. У Рівному «Укртепло» побудувала біогазову станцію потужністю 0,5 МВт, яка наразі успішно працює і допомагає розв’язувати проблеми з виникненням пожеж на місцевому сміттєзвалищі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як побороти COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...