Мешканці Трускавця б’ють на сполох, бо з відомого мінерального джерела майже перестала текти вода

Опубліковано: 31.10.2018. Автор: . Львівська область

Мешканці Трускавця б’ють на сполох, бо з відомого мінерального джерела майже перестала текти вода
Мешканці Трускавця б’ють на сполох, бо з відомого мінерального джерела майже перестала текти вода

У соцмережах з’явилась інформація про те, що у відомому мінеральному джерелі «Юзя», що у Трускавці (Львівська область) не залишилось води. Цей факт, а також відсутність жодного оголошення чи попередження поруч, спричинило появу різного роду чуток. Найбільш розповсюджена з них  – джерело просто пересохло. Підігрівають ситуацію і місцеві видання, які пишуть про те, як ще кілька днів тому з облаштованих на джерелі кранів текла вода, а тепер майже немає. Чи насправді все так безнадійно розбилися журналісти нашої редакції.

У Трускавецькій міській раді «Західному аргументу»  розповіли, що джерело загалом має чотири крани, з яких люди набирають цілющу воду. Але з метою економії усі разом вони ніколи не працюють – не більше одного-двох.

Це джерело перебуває на балансі «Трускавецькурорту», їхні працівники його чистять, прибирають і слідкують за роботою, – розповідають у міській раді. – Вода до кранів там надходить сама, без допомоги жодних насосів, як наприклад, у «Нафтусі». Коли людей небагато чи замало води (коли довго немає дощів, то буває, що рівень опускається), відкривають один кран, коли більше – то два, але ніколи не працюють усі чотири, щоб вода дурно не витікала. Тож, очевидно, так було й цього разу – працював лише один кран, тому що сьогодні працює два, вода тече – ми ходили спеціально перевіряли. Тож панікувати не варто – це джерело пересохнути зовсім не може.

Джерело «Юзя» у Трускавці славиться своїми цілющими властивостями. Відкрили його ще 1900 року і досі добувають воду на глибині 50 метрів. За своїм складом – це слабомінералізована вода (мінералізація 0,7 мг/л) із слабким запахом сірководню. Прозора, помірно холодна, смачна, вона сприятливо діє на очі та шкіру в цілому. Окрім того, завдяки компонентам, які входять до складу гліцерину, прекрасно відновлює шкіру (особливо рук та обличчя), надає їй природного кольору, еластичності, гладкості та пружності. Через це в народі його називають «джерелом молодості та краси». Недарма ця вода користується великою популярністю серед курортників.

А ще хімічний склад води і мінералізація за своїм вмістом дуже схожі до «Нафтусі». «Юзя» також містить велику кількість органічних речовин, вуглекислоту і кремнієву кислоту. Схожа вона із «Нафтусею» ще й тим, що при її вживанні вона має сечогінну дію на організм людини. Проте у неї відсутній нафтовий запах, притаманний «Нафтусі», а це пояснює інше походження її органічних складників.

У лікувальних цілях трускавецьку «Юзю» в основному використовують для зовнішнього застосування – у вигляді зрошень, ванн, промивань, гідромасажу та інгаляцій. Також її слід використовувати лише за призначенням фахівців.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як побороти COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...