Завдяки Світовому банку рівненські медики врятували життя майже тисячі пацієнтам

Близько тисячі операцій за дев’ять місяців провели лікарі Рівненського серцево-судинного центру, що відкрився цьогоріч в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
За словами завідувача відділенням інтервенційної радіології обласної лікарні Лариси Черначук, раніше лікарям доводилося направляти пацієнтів до інших областей та столиці. Однак завдяки відкриттю цього центру, який працює цілодобово і без вихідних, медики обласної лікарні тепер мають змогу допомагати хворим на місці.
Нам вдалося значно знизити рівень летальності пацієнтів від інфаркту міокарда, – наголошує пані Лариса. – Адже однією з ключових причин смертності при інфарктах вважається пізня діагностика та допомога. Завдяки закупленому в рамках проекту Світового банку обладнанню ми можемо вчасно та оперативно надавати допомогу. За дев’ять місяців, поки функціонує наш центр, лікарями обласної лікарні було проведено близько тисячі операцій з використанням ангіографічного комплексу. Серед них 387 стентувань, в тому числі 207 з гострим коронарним синдромом.
- Завдяки Світовому банку рівненські медики врятували життя майже тисячі пацієнтам
- Завдяки Світовому банку рівненські медики врятували життя майже тисячі пацієнтам
Своєю чергою керівник групи впровадження субпроекту на Рівненщині Сергій Рибачок зазначає, що завдяки Світовому банку в рамках проекту вдалося не лише закупити сучасне обладнання, але й забезпечити постачання виробів медичного призначення, необхідних для проведення операцій.
У межах реалізації проекту нами було закуплено близько 3000 одиниць витратних матеріалів для проведення операцій – катетери, балони для ангіопластики, прилади для тромбоаспірації та майже 700 стентів. Причому усе обладнання та матеріали мають надавати пацієнтам безкоштовно, що значно здешевлює лікування кардіологічних хвороб в рівненському серцево-судинному центрі.
Разом з цим начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук зазначає, що рівненський серцево-судинний центр – не єдиний реперфузійний центр, що функціонуватиме в області після завершення проекту. Керівництво Світового банку вже погодило розширення проекту та відкриття аналогічного серцево-судинного центру в Сарнах за рахунок зекономлених під час реалізації проекту коштів.
Цей центр буде обслуговувати пацієнтів з півночі області. І можу сказати, що керівництво Банку погодило таку ініціативу і ми розпочали процедуру закупівлі обладнання для нього, – розповідає начальник управління охорони здоров’я.