Завдяки Світовому банку рівненські медики врятували життя майже тисячі пацієнтам

Опубліковано: 02.11.2018. Автор: . Рівненська область

Завдяки Світовому банку рівненські медики врятували життя майже тисячі пацієнтам
Завдяки Світовому банку рівненські медики врятували життя майже тисячі пацієнтам

Близько тисячі операцій за дев’ять місяців провели лікарі Рівненського серцево-судинного центру, що відкрився цьогоріч в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

За словами завідувача відділенням інтервенційної радіології обласної лікарні Лариси Черначук, раніше лікарям доводилося направляти пацієнтів до інших областей та столиці. Однак завдяки відкриттю цього центру, який працює цілодобово і без вихідних, медики обласної лікарні тепер мають змогу допомагати хворим на місці.

Нам вдалося значно знизити рівень летальності пацієнтів від інфаркту міокарда, – наголошує пані Лариса. – Адже однією з ключових причин смертності при інфарктах вважається пізня діагностика та допомога. Завдяки закупленому в рамках проекту Світового банку обладнанню ми можемо вчасно та оперативно надавати допомогу. За дев’ять місяців, поки функціонує наш центр, лікарями обласної лікарні було проведено близько тисячі операцій з використанням ангіографічного комплексу. Серед них 387 стентувань, в тому числі 207 з гострим коронарним синдромом.

Своєю чергою керівник групи впровадження субпроекту на Рівненщині Сергій Рибачок зазначає, що завдяки Світовому банку в рамках проекту вдалося не лише закупити сучасне обладнання, але й забезпечити постачання виробів медичного призначення, необхідних для проведення операцій.

У межах реалізації проекту нами було закуплено близько 3000 одиниць витратних матеріалів для проведення операцій – катетери, балони для ангіопластики, прилади для тромбоаспірації та майже 700 стентів. Причому усе обладнання та матеріали  мають надавати пацієнтам безкоштовно, що значно здешевлює лікування кардіологічних хвороб в рівненському серцево-судинному центрі.

Разом з цим начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук зазначає, що рівненський серцево-судинний центр – не єдиний реперфузійний центр, що функціонуватиме в області після завершення проекту. Керівництво Світового банку вже погодило розширення проекту та відкриття аналогічного серцево-судинного центру в Сарнах за рахунок зекономлених під час реалізації проекту коштів.

Цей центр буде обслуговувати пацієнтів з півночі області. І можу сказати, що керівництво Банку погодило таку ініціативу і ми розпочали процедуру закупівлі обладнання для нього, – розповідає начальник управління охорони здоров’я.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...