У Стамбулі відкрили меморіальну дошку на будівлі, де майже сто років тому було Посольство УНР

Опубліковано: 03.11.2018. Автор: .

У Стамбулі відкрили меморіальну дошку на будівлі, де майже сто років тому було Посольство УНР
У Стамбулі відкрили меморіальну дошку на будівлі, де майже сто років тому було Посольство УНР

Сьогодні, 3 листопада, у Стамбулі Президент Петро Порошенко разом із представниками української та кримськотатарської громад в Туреччині відкрив меморіальну дошку на будівлі колишньої дипломатичної місії УНР в 1919-1922 роках. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

Дуже важливо, що Посольство у Стамбулі було відкрито одним із перших дипломатичних представництв Української Народної Республіки. Дуже важливо, що в Османській імперії тоді була абсолютно тверда позиція по визнанню УНР, імперія визнала її однією з перших. Дуже важливо, що в ті роки видатні українці захищали свої права і представляли Україну, – сказав глава держави під час урочистої церемонії.

Під час спілкування із присутніми Петро Порошенко підкреслив, що стосунки між Україною і Туреччиною є дружніми, партнерськими і стратегічними. Він також подякував Туреччині за абсолютно тверду позицію підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.

9 лютого 1918 року Османська імперія підписала Берестейський мир, визнаючи Українську Народну Республіку як незалежну і суверенну державу. Цей договір було ратифіковано 22 серпня 1918 року. Українська Держава та Османська імперія на взаємній основі відкрили дипломатичні місії.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...