157 років тому на львівський вокзал прибув перший в Україні пасажирський потяг

Опубліковано: 04.11.2018. Автор: . Львівська область

157 років тому на львівський вокзал прибув перший в Україні пасажирський потяг
157 років тому на львівський вокзал прибув перший в Україні пасажирський потяг

4 листопада 1861 року Львів вітав перший пасажирський потяг «Ярослав», який прибув з Відня. Це був перший в Україні пасажирський поїзд. Того дня о 14:30 на львівському вокзалі його зустрічали музики та містяни, на всіх станцiях потяг вiтали сотнi селян. Вже згодом, у 1866 році, було прокладено залізничну гілку до Чернівців, а у 1869-му — до Бродів.

Перший пасажирський потяг складався з чотирьох вагонів. На всіх станціях його курсування — в Медиці, Мостиськах, Судовій Вишні, навіть у Мшані потяг вітали сотні селян, приїздом «сталевого коня» захоплювались і місцеві музиканти. З цієї дати почався літопис Львівської залізниці.

З цього часу вона продовжувала розвиватись і не лише на західних, але й на східних, північних теренах. Коли звучали фанфари з приводу народження залізничного первістка у Східній Галичині, англійські інженери представили на затвердження технічний план будівництва магістралі, що з’єднала б Львів з Чернівцями. Проект було затверджено і за два роки уклали залізничне полотно протяжністю 267 км.

1 вересня 1866 року від львівського вокзалу відправився перший потяг, який через дев’ять годин вже зустрічали в Чернівцях.

Але на початку ХХ століття назріла необхідність будівництва нового вокзалу у Львові. Нову споруду здали 26 березня 1904 року. Львівський вокзал вважався одним із найкращих у Європі, як з архітектурної, так і з технічної точок зору.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...