Медична реформа: МОЗ скасував посади головних лікарів

Опубліковано: 06.11.2018. Автор: .

Медична реформа: МОЗ скасував посади головних лікарів
Медична реформа: МОЗ скасував посади головних лікарів

Вже з 1 січня в українських медзакладах не буде головних лікарів. Їх функції виконуватимуть директор та медичний директор, причому вони будуть чітко розмежовані. Так, директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор – лише питаннями медицини. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров’я.

Проте у міністерстві запевнили, що звільняти нікого не будуть – усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до закінчення терміну дії їхніх договорів.

Наразі всі функції – і адміністративні, і медичні – в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівці – генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує всі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема в багатьох країнах-членах Європейського Союзу. Із січня 2019 року такий механізм буде і в Україні, – додали в міністерстві.

Згідно з новими правилами, генеральний директор медичного закладу займатиметься стратегічним плануванням, формуванням бюджету, координацією роботи закладу та аналізом його економічної ефективності. Також він має організовувати роботу й ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів, забезпечувати залучення інвестицій тощо. Із 2022 року обіймати посаду директора на конкурсній основі може претендент із гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, керівник.

Також в довідник медичних професій буде додано посаду медичного директора, який займатиметься розробкою і впровадженням системи безперервного вдосконалення якості послуг у медзакладі, наданням пацієнтоорієнтованих послуг, координацією взаємодії підрозділів медзакладу, впровадженням сучасних методик діагностики та лікування.

Нагадаємо, нещодавно студія «Квартал 95» створила пародію на медреформу та поради Уляни Супрун. У ролі в.о. міністра охорони здоров’я виступила акторка Олена Кравець. Вона в образі Уляни Супрун виконала пародію на пісню групи KAZKA «Плакала».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...