У листопаді українці можуть двічі спостерігати метеоритний дощ

Опубліковано: 06.11.2018. Автор: .

У листопаді українці можуть двічі спостерігати метеоритний дощ
У листопаді українці можуть двічі спостерігати метеоритний дощ

Перший метеоритний дощ Тауриди розпочнеться 9-10 листопада в південній півкулі і 10-11 листопада – в північній.  Про таке інформує видання The Guardian.

Це буде метеоритний дощ з незначним потоком метеоритів – приблизно п’ять на годину. Його має бути видно у небі по всьому світу протягом більшої частини місяця. Причому побачити метеорити можна буде неозброєним оком.

Другий метеоритний дощ Леоніди пройде в ніч з 17 на 18 листопада, повідомляє The Hutchinson Post.

Як відомо, метеоритний дощ – природне явище, під час якого на нічному небі можна побачити численні метеори, що летять ніби з однієї точки на небосхилі. Здебільшого, це явище є періодичним, триває від декількох днів до декількох тижнів і спостерігається щороку приблизно в один і той же час. Наприклад, Леоніди — у другій половині листопада, Ліриди — у другій половині квітня і т. д.

Тауриди (назву отримали від сузір’я Тельця) дуже старий зорепад, виявлений 1869 року. Хоча його й не можна назвати потужним, позаяк він генерує близько п’яти метеорів на годину, зорепад усе ж відомий своєю тривалістю.

Під час активності Таурид уламки комети Енке згоряють в атмосфері Землі, генеруючи секундні спалахи світла, за якими спостерігають під час зорепаду. У пік його інтенсивності можна побачити вогняні кулі — найбільш барвисті й яскраві метеори.

Леоніди — інтенсивний метеорний дощ, пов’язаний із кометою Темпеля-Таттла. Вважається, що він утворюється з речовини, яка втрачається кометою, коли вона проходить поблизу Сонця. Коли Земля проходить через метеорний потік, його частинки (розміром із пісчинку) спалахують у атмосфері і він стає видимим у вигляді вогняного дощу.  Леоніди отримали свою назву від латинської назви сузір’я Лева, у якому розташований радіант метеорного потоку (уявна точка на небосхилі, де перетинаються траєкторії метеорів).

Леоніди зажили слави через те, що вони є найсильнішим регулярним метеорним дощем, а також тому, що раз на 33 роки (пов’язано із орбітальним періодом комети Темпеля-Таттла) спостерігаються надзвичайно рясні дощі, які утворюють справді величне явище. У пікові роки, дощі можуть складатись із тисяч метеорів на годину. Так, видатні дощі спостерігались у 1698-му, 1799-му, 1833-му, 1866-му, 1966-му та 2001 роках.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...