За наші гроші: окремі депутати Чернівецької міської ради вирішили підняти зарплати своїм протеже

Опубліковано: 06.11.2018. Автор: . Чернівецька область

За наші гроші: окремі депутати Чернівецької міської ради вирішили підняти зарплати своїм протеже
За наші гроші: окремі депутати Чернівецької міської ради вирішили підняти зарплати своїм протеже

Не встигла нинішня провладна більшість Чернівецької міської ради поміняти керівника підзвітного їм комунального підприємства «Чернівціводоканал» на свою людину, як взялися за святая святих і те, до чого більше року, поки підприємством керував спеціаліст не з їхньої компанії, взагалі не було діла,– зарплати. Сьогодні на сесії депутат від фракції «Рідне місто», а разом і один з «покровителів» нинішнього очільника водопостачального підприємства Валерій Чинуш, підняв питання про збільшення зарплат працівникам підприємства. Звичайно, для загалу свою ініціативу припідніс як турботу за простих робітників.

Всі ви знаєте про катастрофічну ситуацію на нашому водоканалі, – почав свою промову обранець. – Затримки із зарплатами, необліковані витоки води тощо. Півтора роки тому ми вже піднімали питання про необхідність підняти зарплати простим робітникам. Втім, цього зроблено не було. Хоча це питання вже давно назріло. Чиновники отримують на місяць від 15 до 20 тисяч гривень, а прості сантехніки та слюсарі, ті, хто щодня копирсається у лайні, по – 6-8 тисяч. Аби вони перестали масово виїжджати до Польщі, ми зобов’язані переглянути зарплати, інакше залишимося без працівників.

За наші гроші: окремі депутати Чернівецької міської ради вирішили підняти зарплати своїм протеже

Валерій Чинуш.

Щоб ініціатива не виглядала геть підозріло, депутат Чинуш запропонував переглянути заробітні плати і працівникам іншого комунального підприємства – «Теплокомуненерго». Зробити це має Департамент  житлово-комунального господарства за дорученням міського голови.

Спеціалісти в комунальній галузі вже назвали цю ідею утопією і такою, що суттєво підкосить фінансовий стан місцевого водоканалу. Попри те, що на перший погляд все виглядає досить привабливо, негативні наслідки від подібного кроку не змусять довго чекати. Насамперед, постраждають від цього ті, за кого найбільше переймався у своєму виступі пан Чинуш – прості робітники. А ще – споживачі «Чернівціводоканалу».

Аби передбачити можливі економічні наслідки від такого рішення міської ради, не потрібно мати спеціальну економічну освіту. Все дуже просто: аби комусь додати, десь потрібно відняти. І джерел для цього існує два – бюджетні, тобто наші із вами кошти, або гроші підприємства. Іншими словами, те, що мало би бути скероване на модернізацію водоканалу, заміну зношених водопровідних мереж, можуть пустити на проїдання. До речі, попри те, що мова була лише за простих робітників, після такого рішення влада міста змушена буде підняти зарплату і керівному складу підприємства.

За наші гроші: окремі депутати Чернівецької міської ради вирішили підняти зарплати своїм протеже

Борис Максимюк.

В тому числі і самому протеже пана Чинуша – колишньому завідуючому м’ясним павільйоном, менеджеру меблевого виробництва, оператору АЗС, головному інженеру Тресту зеленого господарства і взагалі майстру на всі руки, тільки не у галузі водопостачання та водовідведення, – Борису Максимюку. Напевно, єдиному у місті чиновнику, який, обіймаючи таку посаду не має не лише профільної, а взагалі будь-якої вищої освіти. Але це ж не важливо. Головне – мотивація працівників. А вона буде досить непоганою, бо зарплата керівного складу водопостачального підприємства обраховуються по відповідній формулі, що прив’язана до «мінімалки», і того, скільки заробляють їх підлеглі.

А тепер найцікавіше… Рівень заробітної платні працівників водоканалів, власне як і інших підприємств-ліцензіатів НКРЕКП, закладений у тарифах підприємства, які затверджуються Нацкомісією. Якщо депутати таки вирішать підняти зарплати, по-перше – це буде прямим порушенням ліцензійних умов, а по-друге, потягне за собою фактичні витрати підприємства, яке і без того є збитковим. Бюджетних резервів навряд чи на довго вистачить, аби покривати такі витрати. Врешті все закінчиться тим, що доведеться скорочувати штат підприємства, а нові зарплати комунальників фінансуватимуть споживачі «Чернівціводоканалу» зі своїх гаманців. Не вірите? Тоді чекайте незабаром на платіжки із новими тарифами.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...