Парламент в десятки разів підвищив штрафи для власників «євроблях»

Опубліковано: 08.11.2018. Автор: .

Парламент в десятки разів підвищив штрафи для власників «євроблях»
Парламент в десятки разів підвищив штрафи для власників «євроблях»

Верховна Рада України ухвалила зміни до Митного кодексу, якими встановлюються більші штрафи за незаконне користування нерозмитненими автомобілями. Документ підтримали 245 народних депутатів.

Метою прийняття законопроекту є врегулювання питання ввезення транспортних засобів на митну територію України, забезпечення дієвого контролю за переміщенням, цільовим використанням транспортних засобів, поміщених в митний режим транзиту чи тимчасового ввезення, посилення відповідальності громадян за порушення митних правил, – йдеться в пояснювальній записці.

Зазначається, що законом підвищено діючі штрафи до більш значимих сум і скасовано норму, яка дозволяла порушувати митні правила впродовж року і бути притягненим до відповідальності лише один раз.

Проект закону передбачає штрафувати на 17 тис. грн за перевищення терміну перебування автомобіля на «евробляхах» у режимі транзиту від 10 до 20 діб, на 85 тис. грн за перевищення терміну від 20 до 30 діб. Якщо власник порушив митні правила більш ніж на 30 діб, то штраф складе 170 тис. грн.

Також особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування, або розпорядження іншим особам, або розукомплектувати його.

Авто на іноземній реєстрації, яке було ввезено в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, заборонено використовувати у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі.

Штрафи почнуть діяти за півроку після набуття чинності змін до Податкового кодексу, які були ухвалені раніше цього ж дня.

Нагадаємо, що 7 листопада власники автомобілів на «євробляхах» влаштували масовий протест в урядовому кварталі з вимогою до депутатів ухвалити законопроект про зміни до Податкового кодексу з «народними правками». Зокрема, активісти вимагали прибрати коефіцієнт віку з формули нарахування ставки акцизного податку. Проте депутати не пристали на вимоги акції, ініційованої ГО «Авто Євро Сила».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...