Конституційний Суд визнав законним скасування виплати допомоги по догляду за дитиною

Опубліковано: 09.11.2018. Автор: .

Конституційний Суд визнав законним скасування виплати допомоги по догляду за дитиною
Конституційний Суд визнав законним скасування виплати допомоги по догляду за дитиною

Мова йде про виплату допомоги по догляду за дитиною до того, як вона досягне трьох років, а також скорочення розміру допомоги при її народженні, йдеться в рішенні суду.

Так, Конституційний Суд розглянув звернення 50 народних депутатів щодо відповідності Конституції положень пункту 7 розділу 2 закону «Про запобігання фінансової катастрофи і створенні передумов для економічного зростання в Україні». Ці положення вступили в дію 1 червня 2014 року. Вони передбачали скорочення матеріальної допомоги при народженні другої і третьої дитини і встановлення єдиного розміру соціальної допомоги при народженні дітей у сумі 41 280 гривень. Ці гроші виплачують впродовж трьох років. А от допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тоді скасували.

Проте автори конституційного подання уточнили, що оспорювані положення закону значно звужують конституційні права на соціальний захист українців і звернулися до  суду. Конституційний Суд розглядав цю справу ще з 15 грудня 2015 року.

І врешті днями визнав – до конституційних прав соцзахисту належить лише право на отримання пенсії, а грошова допомога по догляду за дитиною – допоміжна державна допомога, яка має стимулююче значення, йдеться у рішенні суду. Цей вид допомоги, так само як і збільшення розміру разової допомоги при народженні другої і третьої дитини, не прописаний в Конституції і, очевидно, був прийнятий парламентом для збереження фінансових здібностей України в складній економічній ситуації. З огляду на це, суд визнав положення, які оспорювали, такими, що відповідають Конституції України.

Рішення КС є остаточним і не підлягає оскарженню.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...