Сьогодні минає 100 років, відколи закінчилася Перша світова війна, у якій загинули майже мільйон українців

Опубліковано: 11.11.2018. Автор: .

Сьогодні минає 100 років, відколи закінчилася Перша світова війна, у якій загинули майже мільйон українців
Сьогодні минає 100 років, відколи закінчилася Перша світова війна, у якій загинули майже мільйон українців

Це був глобальний збройний конфлікт, який розвивався перш за все в Європі від 28 липня 1914 року. Приводом для його початку стало вбивство 28 червня в Сараєві австрійського ерцгерцога Франца Фердинанда. Це спричинило оголошення Австро-Угорською імперією війни Королівству Сербія (28 липня) і російську мобілізацію проти Австро-Угорської імперії (29 липня).

Перша світова війна тривала до 11 листопада 1918 року. Уній взяли участь 38 держав із населенням 1,5 млрд мешканців. За цей час загинуло понад десять мільйонів солдатів і цивільних мешканців, майже мільйон із яких – українці. Хоча точні дані невідомі й досі.

Від початку Першої світової війни українські землі перетворилися на арену жорстоких битв. В офіційно проголошених територіальних вимогах Російської імперії йшлося про приєднання до Росії Східної Галичини, а також, не зовсім виразно, — Закарпаття. Північна Буковина поступово перетворилася на об’єкт активного торгу Російської імперії з Королівством Румунія.

Війна закінчилася перемогою країн Антанти та спричинила розпад чотирьох імперій: Австро-Угорської, Німецької, Османської і Російської. Німеччина втратила свої колоніальні території, а такі країни як Чехословацька Республіка, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Польська Республіка та Королівство Сербів, Хорватів і Словенців отримали незалежність. Велика ціна ведення війни також сформувала підґрунтя для розпаду Британської Імперії.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...