Голова Львівської облради вимагає покарати польських ультрас, які влаштували «фаєр-шоу» на цвинтарі

Опубліковано: 12.11.2018. Автор: . Львівська область

Голова Львівської облради вимагає покарати польських ультрас, які влаштували «фаєр-шоу» на цвинтарі
Голова Львівської облради вимагає покарати польських ультрас, які влаштували «фаєр-шоу» на цвинтарі

Сьогодні, 12 листопада, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин звернувся до керівників правоохоронних органів з вимогою покарати польських фанатів за те, що ті палили файєри на цвинтарі «Львівських орлят», що на Личаківському кладовищі.

Переконаний, що хуліганським вчинкам не місце на українських цвинтарях. Сподіваюся, що Національна поліція України разом зі Службою безпеки, прикордонниками швидко виявлять молодиків, що фаєрували на Личакові тиждень тому. А польська поліція виявить мудрість і допоможе притягнути їх до відповідальності. І Міністерство закордонних справ, вважаю, має всі підстави оголосити сілезьких молодиків персонами non grata в Україні, – прокоментував Олександр Ганущин.
Нагадаємо, 4 листопада на військових похованнях, що на Личаківському кладовищі у Львові, польські футбольні фанати із фаєрами розгорнули на могилах великі банери. «З нагоди 100-річчя героїчної оборони Львова ми відвідуємо кладовище львівських орлів, і ми віддаємо шану найбільшим польським героям, про що забуває проукраїнська польська держава, – йдеться в повідомленні організації «Велика Селезія» у Facebook.
«Львівські орлята» — назва молодих польських добровольців (в тому числі підлітків), що зі зброєю в руках воювали проти українців Львова, боронили місто під час Польсько-української війни (1918–1919) від армії ЗУНР і під час Радянсько-польської війни (1919—1921) від армії Олександра Єгорова, вважаються національними героями Польщі.
Спочатку орлятами називали молодих добровольців, які брали участь у боях з українцями за Львів 1-22 листопада 1918 року. З часом так стали називати всіх молодих польських солдатів, що билися в Галичині під час Польсько-української і Радянсько-польської воєн (1919—1921). Молодих захисників Перемишля, учасників боїв з Червоною армією під командуванням Будьонного під Комарно і Задворцем, називали так само. Загиблі в боях «орлята» були поховані на Меморіалі львівських орлят, проект якого був створений колишнім «Орлятком» Рудольфом Індрухом. Кладовище було знищене і перетворене на звалище при Радянській владі (1971), нині відновлене.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...