Ізраїльські науковці знайшли портрет Ісуса Христа?

Опубліковано: 14.11.2018. Автор: .

Ізраїльські науковці знайшли портрет Ісуса Христа?
Ізраїльські науковці знайшли портрет Ісуса Христа?

Кажуть, він погано зберігся і сильно відрізняється від традиційного християнського зображення. Портрет намальований на збереженій стіні апсиди напівзруйнованої церкви у давньому ізраїльському місті Шівта.

На малюнку зображена молода людина без бороди, з коротким кучерявим волоссям, великими очима і довгим носом. Портрет був частиною великої сцени, оскільки поруч з ним було намальовано іншу особу, оточену німбом. Зображення було нанесене над хрестоподібною купіллю, і, оскільки таке розташування є характерним для сцен хрещення Христа, археологи дійшли висновку, що малюнок є його портретом.  Статтю про знахідку опубліковано в журналі Antiquity, пишуть колеги із  видання «Діалоги».

Ізраїльські науковці знайшли портрет Ісуса Христа?

Цю версію підтверджує те, що сцени хрещення часто зустрічаються в ранньохристиянському і візантійському мистецтві. Художники того часу традиційно малювали фігуру Іоанна Хрестителя набагато більше, ніж Ісуса.

За словами дослідників, подібна іконографія Ісуса Христа була широко поширена в Єгипті і Леванті (територія, куди входить Сирія і Палестина), проте вона зникла з мистецтва Пізньої Візантії. Відомо, що на початку VI століття нашої ери релігійні автори вели полеміку щодо зовнішнього вигляду Ісуса. Портрет на стіні церкви належить, швидше за все, до того ж періоду.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...