Почаївську лавру передали УПЦ МП незаконно: Мінкульт звернувся до прокуратури

Опубліковано: 16.11.2018. Автор: . Тернопільська область

Почаївську лавру передали УПЦ МП незаконно: Мінкульт звернувся до прокуратури
Почаївську лавру передали УПЦ МП незаконно: Мінкульт звернувся до прокуратури

Мiнкульт oскaржив у Мiн’юстi дiї дeржрeєстрaтoрa iз вимoгoю скaсувaти рiшeння прo дeржрeєстрaцiю прaвa УПЦ МП нa кoристувaння мaйнoм Пoчaївськoї лaври тa притягнути рeєстрaтoрa дo вiдпoвiдaльнoстi. Про це йдеться на сайті прокуратури Тернопільської області.

З метою недопущення поширення недостовірних даних та маніпулювання інформацією про використання майна Почаївської лаври повідомляємо, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за УПЦ Московського патріархату, – йдеться у повідомленні.

Також у відомстві повідомляють, що представник Міністерства культури України, права та інтереси якого порушено, оскаржив до Міністерства юстиції України зазначені дії державного реєстратора із вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою області, яка контролює хід розслідування у цьому кримінальному провадженні.

Нагадаємо, на початку листопада стало відомо, що споруди Почаївської лаври передані в користування УПЦ Московського патріархату до 2052 року. Так стверджує місцевий депутат Тарас Паляниця, у розпорядженні якого опинилися документи державного реєстратора. Мова йде про два великі собори, монастирські келії, дзвіницю, архієрейський будинок — загалом шість споруд лаври загальною площею більше 7 тисяч квадратних метрів.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...