Про що мовчить влада: Тимошенко розповіла рівнянам, чому вони платять «захмарні» ціни за газ і як їх можна знизити

Опубліковано: 16.11.2018. Автор: . Рівненська область

Про що мовчить влада: Тимошенко розповіла рівнянам, чому вони платять «захмарні» ціни за газ і як їх можна знизити
Про що мовчить влада: Тимошенко розповіла рівнянам, чому вони платять «захмарні» ціни за газ і як їх можна знизити

Вже майже місяць минув відтоді, як в Україні офіційно розпочався опалювальний сезон. І попри те, що осінь тривалий час була досить теплою, із настанням холодів знову виявилося, що влада не готова забезпечити українцям елементарне – тепло. Станом на сьогодні 22 теплопостачальні системи в Україні не отримують природній газ, а як наслідок – садочки і школи закриваються на вимушені канікули, не працюють лікарні, а тисячі сімей змушені мерзнути у своїх досі холодних оселях. І така ситуація, за словами лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, не лише у містах, які вже нашуміли на всю Україну, – Сміла та Кривий-Ріг. Політик каже, що в кожній області є такі міста та села. А причиною всьому, пані Тимошенко називає тотальну корупцію нинішнього Президента та його оточення.

Недопустимо високі ціни на газ для українців призвели до того, що люди просто не спроможні платити за комунальні послуги зі своїх мізерних зарплат та пенсій. Борг на сьогодні по Україні сягнув рекордних 30 мільярдів гривень. Та навіть попри це, Порошенко і його команда дозволяють собі перед самим початком опалювального сезону піднімати ціни на природний газ для населення на 23%. Те, що відбувається зараз в країні, нічим іншим, як терором холоду, не назвеш. У людей відібрали їх елементарне право на тепло і розповідають байки, аби в ці останні півроку, що їм залишилися при владі, набивати свої кишені мільярдними надприбутками.

Про що мовчить влада: Тимошенко розповіла рівнянам, чому вони платять «захмарні» ціни за газ і як їх можна знизити

За словами пані Тимошенко, аби виправдати «захмарні» ціни на газ, нинішня влада через підконтрольні їм телеканали вбиває населенню країни у голови байки про те, що така ціна є ринковою, що без чергового підняття вартості блакитного палива МВФ не дасть нам кредити і країна опиниться на межі дефолту тощо. Насправді ж, як каже політик, все набагато банальніше, а вся ця інформаційна пропаганда – замилювання очей, оскільки, сьогодні саме на газі побудована одна з найбільших корупційних схем країни.

 

Про яку ринкову вартість можна говорити, коли в Україні взагалі немає ринку газу? Немає конкуренції, бо єдиний постачальник – НАК «Нафтогаз». Ціну для нього диктує не ринок, як у всіх країнах світу, а пряма постанова уряду. Це ще соціалістичний реалізм.

Однією з основних тез нинішньої влади є те, що обіцянка Тимошенко знизити ціни на газ для населення вдвічі – є популізмом. Натомість політик переконує, що це реально зробити у перші ж тижні президентства, і тим самим суттєво знизити вартість комунальних послуг.

В Україні є власні газові родовища, які свого часу були розроблені за державні кошти і потім за хабарі та «відкати» привласнені людьми Януковича та оточенням Порошенка. На них за рік видобувається 21 мільярд кубічних метрів газу. У той час, як для потреб населення потрібно всього – 19. Вони говорять, що неможливо українцям продавати те, що належить їм за Конституцією. Але ж цей газ продавався для нашого населення до січня 2014 року. Значить можна і ця практика буде поновлена, щойно почне працювати новий Президент. І найцікавіше – собівартість тисячі кубометрів вітчизняного газу – 12 доларів. Із усіма витратами на транспортування, податками та нарахуваннями на розвиток галузі – 90 доларів. Нам же продають газ по 300 доларів. Відчуваєте різницю?

Лідерка «Батьківщини» переконана, що після зміни влади в країні Порошенкові і його оточенню доведеться відповідати за кожну незаконно взяту з людей копійку. Тому зараз, за її словами, вони намагаються зробити усе, аби перекласти відповідальність з хворої голови на здорову.

Вони кажуть, що змушені піднімати ціни на газ для населення, аби погасити кредити, які свого часу набрав мій уряд. Це нахабна брехня! Будь-хто може зайти на сайт МВФ і особисто побачити структуру державного боргу, та який саме уряд, у який час та під які відсотки брав позики. Сьогодні ви там не знайдете жодної копійки, яку запозичив наш уряд.

Про що мовчить влада: Тимошенко розповіла рівнянам, чому вони платять «захмарні» ціни за газ і як їх можна знизити

Політик не заперечує, що в 2008-2009 роках, коли була світова економічна криза, її уряду доводилось звертатися до МВФ за незначною фінансовою підтримкою,  аби втримати економічну ситуацію в країні контрольованою.

Втім, запевняє пані Тимошенко, всі ці кошти були повернуті до 2012 року. А весь нинішній борг, який вже сягнув критичної межі – 82% від внутрішнього валового продукту, це позики  – уряду Януковича, в якому Петро Порошенко працював міністром економіки, та нинішньої влади.

 

Коли я передавала країну Януковичу після фінансової економічної кризи, то зовнішній борг складав 34% від внутрішнього валового продукту. Та ж критична ситуація із боргами, що склалася зараз, є прямою загрозою національній безпеці країни. І новий Президент, щоб країна не впала в фінансовий хаос та безлад, має оптимізувати ці борги.

Згадала у своїй розповіді пані Тимошенко і про ще один міф, який, за її словами, був нав’язаний режимом Януковича, а зараз активно культивується пропагандистами Порошенка. Зокрема, про дуже невигідні газові контракти, які були укладені нею ще в 2009 році.

Ви просто візьміть свої платіжки за комунальні послуги, по яких ви платили тоді, і порівняйте з нинішніми, вже «вигідними» від Порошенка. І ви побачите, що ціни виросли в десять разів. А тепер робіть висновки, у кого контракти були вигідні, а в кого ні, – підсумувала Юлія Володимирівна.

Про що мовчить влада: Тимошенко розповіла рівнянам, чому вони платять «захмарні» ціни за газ і як їх можна знизитиОкрім того, у Рівному відбувся Форум підприємців Рівненщини, на який Юлія Тимошенко запросила представників місцевої бізнес-еліти до обговорення пропозицій Нового економічного курсу України. Своє бачення розвитку економіки, подолання існуючих проблем перед лідеркою «Батьківщини» виголосили доктор економічних наук, професор кафедри обліку та аудиту Національного університету водного господарства та природокористування, сертифікований аудитор, Світлана Левицька, голова правління групи компаній «Інтер-бетон» Юрій Чаборай, директор приватного підприємства «Малина голд», Роман Андрієнко,  генеральний директор ТОВ «Нешкідливі технології і продукти «ГРІН ОУЛ», кандидат біологічних наук Станіслав Савінський, приватний підприємець Анатолій Литвин.

Після чого Юлія Тимошенко презентувала присутнім Новий економічний курс України. Вона впродовж півтори години розповідала про напрацювання сотень інтелектуалів, які лягли в основу цієї програми. Виступ політика супроводжувався показом на великому екрані діаграм, графіків та цифр. Також лідерка «Батьківщини» поспілкувалася з учасниками форуму, відповідаючи на їхні запитання. @

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...