«Жмені лушпиння під ногами та рожевий пил у повітрі»: мешканці Дубна задихаються через діяльність елеваторів

Опубліковано: 16.11.2018. Автор: . Рівненська область

«Жмені лушпиння під ногами та рожевий пил у повітрі»: мешканці Дубна задихаються через діяльність елеваторів
«Жмені лушпиння під ногами та рожевий пил у повітрі»: мешканці Дубна задихаються через діяльність елеваторів

Мешканці міста Дубна, що на Рівненщині, які проживають неподалік елеваторів у мікрорайоні Страклів та Цукровий, вже кілька років потерпають від діяльності розташованих поруч зерносушильних елеваторів. Рожева пилюка, що постійно літає містом, негативно впливає на здоров’я місцевих, які змушені нею дихати. У дітей та старших людей з’являються алергічні реакції.  Маса дзвінків зі скаргами, стоси написаних звернень бажаного результату не дали. Навіть петицію на сайті Дубенської міської ради опублікували петицію із проханням вирішити проблему.

Автор електронного звернення Анна Царук живе неподалік елеваторів. Каже, що проблеми почалися одразу, як їх побудували і запустили в роботу.

Ми так мучимося з 2014 року, – розповідає жінка. – Щороку, наприкінці літа, та найбільше у вересні-жовтні, коли починають сушити зерна кукурудзи, містом літає оце рожеве лушпиння. Воно дуже дрібне, як пилюка, і ми цим дихаємо. Не можливо, ні вікна в хаті відчинити, ні білизну повісити сушитися на вулиці. Це все осідає на автомобілях, на дорозі, на меблях… Бувають дні, що відрами з двору ту пилюку виносимо. Уявляєте, чим ми тут змушені дихати і як воно впливає на здоров’я? Люди жаліються, що у дітей алергія з’явилася – нежить, кашель, у горлі дере. Трохи легше тільки, коли дощ падає. Окрім того, цей завод ввечері ще й шумить жахливо.

«Жмені лушпиння під ногами та рожевий пил у повітрі»: мешканці Дубна задихаються через діяльність елеваторів

Анна Царук.

Анна Царук каже, що розглядали це питання на сесії міської ради, однак все так і закінчилося порожніми розмовами. Писали містяни і колективну заяву в обласну екологічну інспекцію. Звідти прийшла відповідь, що звернення надіслали в Міністерство екології. Зі столиці мешканці Дубного результату чекають досі.

Відомо, що ці елеватори належать групі «Укрлендфармінг», яка є найпотужнішим в Україні вертикально інтегрованим аграрним холдингом. У його розпорядженні найбільший в Україні та восьмий по величині у світі банк родючого чорнозему площею 570 тис. гектарів. На них вирощують ключові зернові культури: кукурудзу, цукровий буряк, олійні та кормові культури. Земельний банк групи розташований у 22 областях України, у більшості з яких дуже родючі чорноземи. У тому числі, й у Дубному.

Попри свою солідність і відкритість, на підприємстві скарги місцевих ігнорують. Кажуть, що усі звинувачення у забрудненні навколишнього середовища безпідставні, бо працюють вони із дотриманням норм та мають усі необхідні дозволи.

Звичайно, ми стурбовані появою цієї петиції, – говорить кореспонденту «Західний аргумент» заступник генерального директора із зовнішніх комунікації Мар’яна Коніна. – Сьогодні у Дубно працюють наші підприємства ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» та ТзОВ СП «Нива», які розташовані у провулках Центральному, 1, та Проїзному, 7. Елеватори, про які йде мова, їм і належать. Однак запевняємо, що технологічні лінії цих підприємств побудовані та введені в експлуатацію відповідно до розробленої та затвердженої проектно-кошторисної документації. Підприємства  мають усі дозвільні документи у природоохоронній сфері. Зокрема, дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами, видані Департаментом екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації. Підприємства дотримуються встановлених граничнодопустимих обсягів викидів забруднюючих речовин у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом.  Це відображено у результатах перевірок екологів.

«Жмені лушпиння під ногами та рожевий пил у повітрі»: мешканці Дубна задихаються через діяльність елеваторів

Ольга Ляшенко, заступник міського голови Дубна.

Отримати коментар  в обласній екологічній інспекції нам не вдалося, бо відомство розформовують. Тепер питаннями екології Рівненської та ще й Житомирської областей буде займатися Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Нова ж установа ще не до кінця сформована, тож не в курсі усіх справ.

Тим часом у міській раді Дубна , виявляється теж мають зуб на підприємства, які володіють елеваторами. При чому, образа ця пов’язана не лише із забрудненням екології.

 

Так, ми знаємо про цю проблему і вона дійсно нагальна і серйозна, – говорить у коментарі «Західному аргументу» заступник міського голови Дубного Ольга Ляшенко. – Це лушпиння – відходи роботи зернового елеватора, засмічує будинки, двори дубенчан, заважає дихати. Є рішення сесії про звернення до контролюючих органів, зокрема, до обласної екоінспекції, аби вжили заходів до підприємства щодо припинення викиду в атмосферне повітря цього зернового пилу. Проте в екоінспекції нам відповіли, що це не є їхніми повноваженнями, тож ми звернулися у Міністерство екології, впродовж місяця має надійти відповідь. Також написали листи до керівників підприємства, якому належать ці елеватори, про необхідність налагодження роботи фільтрувальних установок. Але проблема у нас із цим підприємством не лише у забрудненні навколишнього середовища. Ми з ними вже кілька років судимося , бо коли підприємство перереєструвалося у Київ, воно не сплатило нам пайову участь, як того вимагає законодавство. Мова йде про  7 мільйонів 198 тисяч гривень. Ці кошти мали б повернутися у місто. Окрім того, воно, знаходячись фактично у Дубні, не платить нам жодних податків. Все залишається у столиці.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...