Революції, що згуртували і розчарували людей: пісні, які співали українці на «помаранчевому» та «європейському» майданах

Опубліковано: 22.11.2018. Автор: .

Революції, що згуртували і розчарували людей: пісні, які співали українці на «помаранчевому» та «європейському» майданах
Революції, що згуртували і розчарували людей: пісні, які співали українці на «помаранчевому» та «європейському» майданах

Сьогодні виповнюється 14 років, відколи в Україні почалася Помаранчева революція, з якою в українців було пов’язано багато надій та сподівань. Народ тоді повстав проти масових фальсифікацій на виборах – підтасувавши результати, ЦВК оголосила новообраним Президентом Віктора Януковича.  Протести тривали до 26 грудня 2004 року, аж допоки після ще двох голосувань Україну не очолив Віктор Ющенко, як того й домагалися громадяни.

Але вже досить скоро ілюзії щодо змін на краще розвіялися. Вся влада сконцентрувалася в руках «любих друзів» новообраного (хоч і ліберального) Ющенка, а ще через деякий час перейшла до рук його найзатятішого опонента – Януковича.

Рівно через дев’ять років – пізно ввечері 21 листопада 2013 року громадяни України знову вийшли на площі та майдани. Цього разу приводом для масових виступів став європейський вектор розвитку країни, який підтримували більшість населення України, і бажання розвернути Україну на 180 градусів до Росії тодішнього керівництва держави – Януковича.  Цього разу відстоювати свій вибір українцям довелося ціною власного життя.

Після жорстокого побиття «беркутівцями» студентів 30 листопада, Євромайдан переріс у Революцію Гідності і закінчився масовими розстрілами активістів у центрі столиці. Пізніше втечею президента Віктора Януковича, анексією Криму Росією та війною на Донбасі, яка триває досі. Спочатку теж була ейфорія від новообраної влади і вона так само, як і 14 років тому дуже швидко розвіялась, залишивши і продовжуючи залишати у наших серцях рубці від спочатку втрат на майдані, а потім і до цього дня втрат на сході України. Однак, навіть попри таку велику ціну, яку ми платимо за свою незалежність, обидві революції докорінно змінили наше бачення, згуртували нас і довели усьому світу, в тому числі російському агресору, що так просто нас не скорити.

Пропонуємо пригадати пісні, які стали гімнами обох революцій. А також схилити голови і поіменно згадати усіх, хто віддав своє життя за нашу із вами незалежність.

Вже наступного року після перемоги Помаранчевої революції нікому невідомий до того гурт з Івано-Франківська «Ґринджоли» з адаптованим варіантом пісні-гімну революції «Разом нас багато» нова влада відправила на міжнародний конкурс «Євробачення», де вони з тріском провалилися, посівши 19 місце.

Дружина Януковича запам’яталася своїм виступом у 2004-мі на мітингу в Донецьку.  Через шість років, завдяки бездарній політиці «любих друзів» вона таки стане «першою леді». Проте за увесь час, це по-суті її єдиний публічний виступ,  але ту її промову запам’ятали на багато років, а деякі фрази навіть стали крилатими.

Святослав Вакарчук був активним учасником Помаранчевої революції…

Марічка Бурмака теж не раз виступала з концертами.

А це концерт «Океану Ельзу» на Майдані вже у грудні 2013 року.

Майкл Щур зняв кліп-звернення до президента Януковича «Гітарний перебор». 

Пісня «Зброя пролетаріату» на слова Сергія Жадана у дуеті з харківським гуртом «Собаки в космосі» у 2012 році увійшла до однойменного альбому виконавців. А у 2013-му рядки «Вчи історію. Готуй революцію. Лишай аудиторію. Виходь на вулицю» зазвучали по-новому.

Гурт Kozak System записав колективну пісню з відомими виконавцями, громадськими діячами, митцями. 

Білоруський гурт “Ляпис Трубецкой” випустив пісню “Воины света”, яка дуже влучно реагує на події української революції.

Автором тексту цього «майданівського хіта»  є Ірина Земляна від «Демократичного альянсу», а виконала пісню уродженка смт Летичева Хмельницької області Ольга Хуторянець, яка працює на ТРК «Україна».

«Єднальні коломийки» від українського гурту «Анінім».

Львіський виконавець Artisto (Ростислав Хитряк) виступив зі своєю піснею на київському Євромайдані. 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...