Почаївська лавра більше не належить Московському патріархату

Опубліковано: 24.11.2018. Автор: . Тернопільська область

Почаївська лавра більше не належить Московському патріархату
Почаївська лавра більше не належить Московському патріархату

Міністерство юстиції України скасувало державну перереєстрацію споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській області. Фактично, найбільший православний комплекс Західної України більше не належить УПЦ МП, повідомили у прес-службі Мін’юсту.

За словами першого заступника міністра юстиції України Олени Сукманової, комісія відомства на своєму засіданні вирішила задовольнити скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника про скасування рішення про держреєстрацію права користування комплексу споруд Почаївської Лаври.

Також наголошується, що раніше реєстратор здійснив реєстрацію з порушеннями вимог законодавства.

Почаївська лавра розташована в Кременецькому районі Тернопільської області. Вона є найбільшим православним комплексом на Західній Україні і другим в Україні після Києво-Печерської лаври.

Тим часом, в Російській православній церкві заявили, що рішення комісії Міністерства юстиції України свідчить нібито про початок «масштабного тиску на УПЦ, її монастирі та храми». Таку заяву зробив заступник голови Синодального відділу зовнішніх зв’язків РПЦ протоієрей Микола Балашов.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...