«Запали свічку пам’яті»: сьогодні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років

Опубліковано: 24.11.2018. Автор: .

«Запали свічку пам’яті»: сьогодні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років
«Запали свічку пам’яті»: сьогодні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років

Сьогодні, 24 листопада, у всій Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Трагедія 85-річної давності торкнулася багатьох жителів країни. Цього дня весь світ буде згадувати про мільйони невинно замордованих голодом українців.

На знак скорботи громадяни можуть приєднатися до акції поминання жертв Голодомору «Запали свічку пам’яті». О 16:00 по всій країні буде оголошено хвилину мовчання.

Голодомор 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР, створивши штучний масовий голод. Це призвело до смерті більше 7 млн українців.

Спланована конфіскація врожаю та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж 1932—1933 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.

Попри те, що дії представників сталінської влади, які спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не був покараний. Більше того, упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Нагадаємо, київські архівісти презентували унікальну знахідку – шматочки хліба зразка 1932-1933 року та розсекречені документи кримінальної справи.  Два паперові згортки знайшов один зі спеціалістів державного архіву під час поаркушного перегляду справи. А у них – «послання до нащадків» та кілька десятків грамів хліба.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...