Власники «євроблях» погрожують прорвати кордон, якщо їх не впустять на територію України

Опубліковано: 25.11.2018. Автор: .

Власники «євроблях» погрожують прорвати кордон, якщо їх не впустять на територію України
Власники «євроблях» погрожують прорвати кордон, якщо їх не впустять на територію України

На пунктах пропуску українського кордону утворилися величезні черги власників автомобілів на європейській реєстрації. Про це пишуть очевидці у соцмережах. А вся причина у тому, що відсьогодні  вступили у силу нові правила – громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу.

На прикордонному переході Устилуг збирається величезна черга автівок на польських номерах в сторону України. Заблокований в’їзд, люди стоять, напруга відчувається, але ще тихо. Просять ГСМ, аргументують тим, що своє , стоячи в черзі та гріючись. Від одного чоловіка чув пропозицію просто рвонути вперед і, прорвавши шлагбаум, в’їхати на територію України. Тоді, як він каже, авто з української сторони не буде зареєстроване, і зайде «по воздуху, – йдеться у дописі Романа Сидорчука у Facebook.

На фото, яке опублікував чоловік,  видно групу людей в камуфляжах та в балаклавах,вівчарок та автомати. Кажуть, що це «підсилення».

Аналогічна ситуація і на закарпатських пунктах пропуску

Згідно з новими законами, прийнятими ВРУ, власники «євроблях» мають можливість розмитнити свої автомобілі за новими ставками. Важливо, що відтепер діє норма, згідно з якою особи, які ввозять автівки на європейській реєстрації, повинні внести грошову заставу, яка дорівнює вартості розмитнення автомобіля. Відтак закарпатські власники «євроблях», які перетнули кордон сьогодні після 00:00, не матимуть змоги повернутися на автівці назад в Україну без здійснення цих маніпуляцій.

Сьогодні в газеті «Голос України» опубліковані два закони – 2611-VIII та 2612-VIII (в народі відомі як закони щодо «євроблях»/законопроекти 8487 та 8488). Обидва ці закони набирають чинності з дня наступного за днем опублікування (окрім норм про підвищення відповідальності), тобто з 0:00 25.11.18. Хочу звернути увагу власників/користувачів «євроблях» на змінах в другому реченні ч.1 ст. 381 Митного кодексу України. Так, у цій нормі слова «що підтверджується відповідним документом» замінили словами «що підтверджується відповідним документом та переміщуються громадянами-нерезидентами». Ця нібито незначна зміна має дуже великий вплив на резидентів, які матимуть бажання в’їхати в Україну на «євробляхах».

Отже, за новими правилами громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу.

Таким чином, якщо резидент планує сьогодні здійснити перетин митного кордону України на автівці з іноземною реєстрацією і повернутися після 00.00 годин, то сплата митних платежів або грошової застави є обов‘язковою.

Очевидно, що незначна кількість громадян змогли ознайомитись з цими змінами безпосередньо в газеті чи в Інтернеті. Саме тому Львівські митники разом з посадовими особами прикордонної служби попереджають подорожуючих про зміни ще при виїзді за кордон.

Якщо ж у Вас є родичі чи знайомі, які виїхали в РП на автомобілі з іноземною реєстрацією, повідомте їх про нові правила, і про те, що до 0:00 вони можуть в’їхати згідно зі старим порядком, – пояснив керівник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...