Через агресію РФ у Керченській протоці Президент Порошенко підтримав введення воєнного стану. Що це означає

Опубліковано: 26.11.2018. Автор: .

Через агресію РФ у Керченській протоці Президент Порошенко підтримав введення воєнного стану. Що це означає
Через агресію РФ у Керченській протоці Президент Порошенко підтримав введення воєнного стану. Що це означає

ЗСУ приведені у повну бойову готовність, а весь склад ВМС підняли по тривозі, кораблі, які базуються в Одесі, вийшли в море. Рада національної безпеки й оборони, яка зібралася у Києві сьогодні опівночі, запропонувала запровадити воєнний стан на 60 діб. Тепер це рішення має підтримати Верховна Рада, позачергове засідання якої розпочнеться о 16:00.

Доля 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених, які потрапили в полон РФ, залишається невідомою.

Отже, що таке воєнний стан і як його запроваджують. Це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози.

РНБО подає Президентові пропозицію про запровадження воєнного стану. Президент України видає відповідний указ і звертається до Верховної Ради з пропозицією затвердити його та подає відповідний законопроект. Парламент повинен зібратися на засідання у дводенний строк і розглядає питання про затвердження указу Президента України. Указ про введення воєнного стану набуває чинності після публікації.

У Законі України про воєнний стан сказано, що в цей період не можна проводити вибори. Нагадаємо, президентські вибори мають відбутися 31 березня 2019 року. Також не можна проводити референдуми, змінювати Конституцію України і Конституцію Автономної республіки Крим. Окрім цього, вводиться комендантська година, оголошується загальна примусова мобілізація і мобілізовані особи стають учасниками бойових дій.

Також на час воєнного стану:

посилюється прикордонний контроль для запобігання диверсій;

з’являється квартирна повинність для розселення військових;

дозволяється вилучати транспорт на користь армії;

вводиться заборона на передачу інформації через комп’ютерні системи, жорсткий контроль аж до закриття ЗМІ, обмеження користування Інтернетом;

забороняються масові акції, акції протесту, страйки аж до силового розгону;

«заморожуються» будь-які кредитні лінії від МВФ та інших фінансових організацій;

армія отримує більше повноважень і свободи маневрування;

громадяни отримують право на відшкодування шкоди в разі примусового вилучення майна.

В умовах воєнного стану Президент та Кабінет Міністрів діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією та законами України.

У період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.

Проте Президент Петро Порошенко уже заявив, що в даному випадку запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, він запроваджується виключно для оборони України, та не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод. Окрім того, наразі невідомо, чи буде це рішення про воєнний стан в усій країні, чи лише в Приазов’ї.

Нагадаємо, напередодні поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: «Яни Капу», «Нікополь» і «Бердянськ». Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни не дозволили цього зробити. Після атаки бронекатер «Бердянськ» втратив хід. Усі три захоплені судна разом із членами екіпажу під конвоюванням росіян направили до окупованої Керчі. Наразі з ними немає зв’язку.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...