Глава УГКЦ подарував Патріарху Філарету унікальне Євангеліє

Опубліковано: 26.11.2018. Автор: .

Глава УГКЦ подарував Патріарху Філарету унікальне Євангеліє
Глава УГКЦ подарував Патріарху Філарету унікальне Євангеліє

Вчора, 25 листопада, у  Києві Блаженніший Святослав, Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, зустрівся із Патріархом Філаретом, Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату, у його резиденції.  Мета візиту Глави УГКЦ до Патріарха Філарета була подарувати йому факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 року, презентація якого відбулася днями у Софії Київській.

Глава УГКЦ подарував Патріарху Філарету унікальне ЄвангелієГалицьке Євангеліє – це унікальна пам’ятка української домонгольської доби, яка свідчить про спільне коріння усіх спадкоємців єдиної Київської Церкви. Тому Блаженніший Святослав переконаний, що вона має бути у кожного з предстоятелів колись єдиної Київської Церкви Володимирового Хрещення.

Окрім того, підчас зустрічі очільники обох Церков обговорили ряд інших питань.

Серед них – про спільну спадщину, традицію та історію, сучасні процеси у середовищі українського православ’я і про участь держави у цих об’єднавчих процесах.

Наша Церква підтримує і вважає позитивними всі ті процеси, які ведуть до об’єднання українського православ’я , – наголосив глава УГКЦ Святослав Шевчук. – Проте ми не беремо у них участі, тому що вважаємо їх внутрішньою справою самих православних. При цьому ми прагнемо і надалі підтримувати дружні стосунки з усіма нашими православними братами, щоб йти шляхом до відновлення нашої колись єдиної, як засвідчує це Галицьке Євангеліє, Київської Церкви. Для нас важливо, щоб держава однаково ставилася до усіх Церков України і права усіх, навіть найменших Церков і релігійних організацій були належно пошановані.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...