Порошенко передумав і змінив свій указ про воєнний стан

Опубліковано: 26.11.2018. Автор: . Київська область

Порошенко передумав і змінив свій указ про воєнний стан
Порошенко передумав і змінив свій указ про воєнний стан

Раніше оголошена головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм перерва на 10 хвилин у позачерговому пленарному засіданні затягнулася. Тим часом, Президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу.

Рада національної безпеки і оборони рекомендувала сьогодні мені запровадити воєнний стан на 60 днів. Хочу оголосити своє рішення: я буду пропонувати парламенту запровадити воєнний стан на 30 днів, – зазначив Порошенко.

Свою позицію глава держави аргументував тим, що не хоче, аби «воєнний стан жодним днем не накладався на початок президентської передвиборчої кампанії». У такий спосіб Порошенко сподівається уникнути «брудних політичних спекуляцій та інсинуацій».

Крім того, Президент України запевнив, що на початку грудня принесе в Раду проект закону про початок президентської передвиборчої кампанії. Тому, каже Порошенко, вибори відбудуться 31 березня 2019 року.

Що стосується обмеження конституційних прав і свобод громадян, які передбачає положення про введення воєнного стану, то підстав для їх використання глава держави не бачить. Власне, як і не бачить на даному етапі підстав для оголошення повної або часткової мобілізації.

Таким чином, у разі, якщо ВРУ таки проголосує за введення воєнного стану він, відповідно до указу Президента, почне діяти з 9 години ранку 28 листопада і завершиться в середині грудня. Щоправда, він жодним словом не обмовився про те, що у разі загострення ситуації матиме повне право продовжити термін його дії.

Згідно з рішенням РНБО, ухваленим вночі, як Президент і верховний головнокомандувач я виконав свій конституційний обов’язок і кілька годин тому своїм указом запровадив воєнний стан на всій території України з 9 ранку 28 листопада, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, що вже дві години народні депутати ніяк не можуть зібратися після перерви на засідання. А у кулуарах подейкують, що Верховна Рада взагалі відмовилася голосувати за впровадження в Україні воєнного стану. Загалом же, згідно з чинним законодавством, парламент має два дні на ратифікацію положення про введення воєнного стану в країні.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...