Тепер звикатимемо жити у воєнному стані. Народні обранці проголосували за особливий статус, запропонований Президентом

Опубліковано: 26.11.2018. Автор: .

Тепер звикатимемо жити у воєнному стані. Народні обранці проголосували за особливий статус, запропонований Президентом
Тепер звикатимемо жити у воєнному стані. Народні обранці проголосували за особливий статус, запропонований Президентом

Сьогодні, у зв’язку з нападом о рійських військових на українські кораблі в Азовському морі, Верховна Рада України підтримала рішення Ради безпеки і оборони України та головнокомандуючого України – Президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. Щоправда, з кількома поправками, які гарант вносив впродовж дня. Після п’яти годин запеклих дебатів, взаємних образ та звинувачень, «за» проголосували 276 народних обранців.

Перед голосуванням у Раді виступив Президент  Петро Порошенко. Він пообіцяв, що введення воєнного стану не обмежуватиме прав та свобод громадян, гарантованих Конституцією. А ще додав, що особливий режим в Україні почне діяти з 9 години ранку 28 листопада і буде введений не на 60 діб, як пропонувалося РНБО, а на 30.

Щоправда, практично увесь його виступ супроводжувався вигуками «Ганьба», оскільки більшість  народних обранців цікавило, чому воєнний стан не вводили досі, а лише напередодні виборів, хоча за останні чотири роки в історії України було більш, ніж достатньо, трагічних сторінок  – анексія Криму,  Іловайський котел, Дебальцеве тощо, де загинули сотні людей. Крім того, народні депутати, які виступали проти запровадження воєнного стану, закидали військовим, РНБО та Президенту, що вони так і не почули, що влада країни планує за ці 30 діб зробити, аби стабілізувати ситуацію в країні та зупинити агресію Росії.

Згідно із пропозицією Петра Порошенка, військовий стан ввели не на всій території України, а лише в областях, які межують із Російською Федерацією – у  Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій областях та у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. Про це гарант заявив під стенограму. І додав, що військовий стан у повному його розумінні на всій території України буде запроваджений тільки у разі наземної операції регулярних військ РФ поза межами анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Варто зазначити, що, окрім рішення про воєнний стан, нардепи сьогодні проголосували і за проведення президентських виборів в Україні 31 березня 2019 року. За це віддали свої голоси 298 народних обранців.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...