Трибуна ВРУ заблокована. Депутати перед голосуванням за воєнний стан вимагають зустрічі з Порошенком (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)

Опубліковано: 26.11.2018. Автор: . Київська область

Трибуна ВРУ заблокована. Депутати перед голосуванням за воєнний стан вимагають зустрічі з Порошенком (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)
Трибуна ВРУ заблокована. Депутати перед голосуванням за воєнний стан вимагають зустрічі з Порошенком (ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ)

Нагадаємо, що сьогодні о 16 годині розпочалося позачергове засідання Верховної Ради України. На порядку денному єдине питання – запровадження в Україні воєнного стану через напад Росії на кораблі ВМСУ неподалік Керченської протоки.

Народні обранці таки зібралися, втім вже майже годину не могли навіть провести реєстрацію присутніх. Представники Радикальної партії разом із народними обранцями з фракції «Батьківщина» заблокували президію ВРУ. Вони вимагали від голови Верховної Ради оголосити перерву і дати змогу зустрітися із Президентом головам фракцій, аби провести відповідні консультації. Натомість головуючий під вигуки «перерва» відкрив засідання і почав свою вступну промову з приводу необхідності запровадження воєнного стану. На той момент у залі зареєструвалися 338 народних депутатів.

Згодом Парубій таки оголосив перерву, але не ту, яку вимагав Ляшко, а від себе, як голови ВРУ. Через 10 хвилин депутати мають повернутися у сесійну залу.

Нагадаємо, що ще зранку Президент України Петро Порошенко запевняв, що введення військового стану ніяк не позначиться на конституційних правах громадян.  А вже ближче до голосування, на сайті ВРУ з’явився текст указу Президента, в якому пропонується на період введення воєнного стану обмежити права на недоторканність житла, права на таємницю листування, телефонних розмов, права на недопущення втручання в особисте та сімейне життя, права на свободу пересування, права свободи думки і слова. Крім того – права на участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, право на мирні зібрання, права володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, права на підприємницьку діяльність, право на працю, право на страйк та право на освіту.

До слова, сьогодні колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко висловилися своє бачення з приводу доцільності введення воєнного стану. Вони сумніваються, що такий крок стане ефективною відповіддю на агресивні дії Росії у морі. Особливо з огляду на те, що воєнний стан «обмежує права і свободи громадян».  Тож, на їхню думку, є великий ризик виникнення хаосу в країні.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...