«26 грудня все не закінчиться»: Безсмертний не виключає продовження воєнного стану і перенесення виборів

Опубліковано: 29.11.2018. Автор: .

«26 грудня все не закінчиться»: Безсмертний не виключає продовження воєнного стану і перенесення виборів
«26 грудня все не закінчиться»: Безсмертний не виключає продовження воєнного стану і перенесення виборів

Запроваджений режим воєнного стану може бути продовжений після 26 грудня. Тому, не виключено, що президентські вибори будуть відтерміновані. Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний.

Що буде через 30 днів? Президент прийде у Верховну Раду…  спочатку з терміном на новий воєнний стан на 60 днів, а потім більше. Для мене очевидно, що ситуація у стосунках між Україною і Росією буде погіршуватися, це видно. Тому логіка поведінки Президента і в цьому плані, і в особистому – для того, щоб залишитись на посаді – буде зберігатися, – зазначив він.

Відтак, за його словами, зараз неможливо однозначно сказати, чи відбудуться президентські вибори 31 березня, чи в травні, чи восени спільно з парламентськими.

Відповідаючи на питання, чи може Президент продовжити дію воєнного стану без згоди парламенту, Безсмертний сказав:

Ні, він не має права. По завершенню 30-ти днів він зобов’язаний буде звернутися до Верховної Ради з проханням продовжити, і пройти знову всю процедуру затвердження. Якщо він не звертається, воєнний стан припиняє свою дію.

Він також наголосив, що прийнятий закон «Про запровадження правового режиму воєнного стану» зобов’язує вчиняти певні дії, і «ставитися до них халатно не можна, їх треба виконувати».

Ця справа вимагає чіткості та серйозних розрахунків. Зокрема, в указі вимагається визначити території, а не області. Це політична помилка, яка буде мати погані наслідки. Там має бути вивірений кілометраж, названі точки і т.д. Я вже не кажу про інші вади цього указу, які призведуть до складності його реалізації впродовж 30 днів, – зауважив політик.

Безсмертний вважає, що для цього Президенту доведеться ініціювати прийняття ще цілого ряду законів, в яких буде розписаний механізм запровадження воєнного стану на певних територіях.

Або виконується закон «Про правовий режим воєнного стану» в повному обсязі, або ж треба міняти його норми чи приймати окремі закони як виняток. Скажімо, для виборів в ОТГ. Чи для ведення виборчої кампанії – це теж можливо, якщо вона буде відбуватися в ході запровадженого воєнного стану. Для цього достатньо або внести зміни, або прийняти якісь окремі нормативні акти, – зауважив він.

Нагадаємо, у зв’язку з нападом російських військових на українські кораблі в Азовському морі, Верховна Рада України 26 листопада підтримала рішення Ради безпеки і оборони України та головнокомандуючого України – Президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. Він почав діяти у десяти областях  України, які межують із РФ та невизнаним Придністров’ям.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...