Був безкоштовним, а тепер треба доплачувати: Рівненська облрада просить Кабмін дати більше грошей на інсулін

Опубліковано: 29.11.2018. Автор: . Рівненська область

Був безкоштовним, а тепер треба доплачувати: Рівненська облрада просить Кабмін дати більше грошей на інсулін
Був безкоштовним, а тепер треба доплачувати: Рівненська облрада просить Кабмін дати більше грошей на інсулін

Депутати стверджують, що в більшості аптек області препарати інсуліну відсутні. А там, де вони є, досить часто хворим на цукровий діабет доводиться за них доплачувати певний відсоток. Держава хоч і зобов’язалась забезпечувати інсуліном усіх, хто потребує цього препарату, все ж відповідні програми недофінансовуються.

В області існує потреба у забезпеченості інсуліновмісними препаратами хворих на цукровий діабет, зокрема тих, які мають інсулінозалежний тип хвороби, тобто потребують постійних, безперебійних ін’єкцій. Держава зобов’язалася забезпечувати інсуліном усіх, хто його потребує, але програми із забезпеченості хворих препаратом фінансуються не в повному обсязі. Відповідно, існує нестача препаратів інсуліну в аптеках області. А в тих поодиноких випадках, де інсулін в аптеці є, люди змушені компенсувати відсоток вартості препарату, хоча раніше він був повністю безкоштовним.

Крім того, в окремих аптеках є препарат інсуліну вітчизняного виробництва, проте він не допомагає, а навпаки – викликає сліпоту. Вже кілька місяців в аптеках області відсутній препарат «Хумулін», який необхідний для підтримки життєдіяльності хворих на цукровий діабет, – йдеться у тексті звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет.

Варто зазначити, що цього року Рівненщина з Державного бюджету отримала менше половини від потреби на придбання інсуліну. З проханням додати грошей на необхідні ліки в рамках цільової програми обласне управління охорони здоров’я вже неодноразово зверталося до вищих державних органів. Втім, у столиці з цього приводу власне бачення. З профільного міністерства дали відповідь, мовляв – дохідні частини місцевих бюджетів зростають, вони стали самостійними, тож тепер самі і дофінансовуйте.

З огляду на це, чергове звернення, за яке Рівненська обласна рада має проголосувати вже 7 грудня, навряд чи кардинально змінить ситуацію.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...