Нарешті з Томосом: Україна отримала довгоочікуваний документ про автокефалію

Опубліковано: 29.11.2018. Автор: .

Нарешті з Томосом: Україна отримала довгоочікуваний документ про автокефалію
Нарешті з Томосом: Україна отримала довгоочікуваний документ про автокефалію

Архієрейський синод Вселенського патріархату сьогодні остаточно ухвалив текст Томосу про надання автокефалії Українській православній церкві. Про це зі Стамбула в прямому ефірі повідомила журналіст телеканалу «Прямий».

Представник Синоду роздав журналістам підсумкове комюніке, що складається із трьох пунктів. Один із них стосувався України.

«У контексті попередньо прийнятого Вселенським патріархатом рішення надати автокефалію Української церкви і, чекаючи видачу Патріаршого і Синодального Томосу, Святий і Святіший Синод підготував статут Української церкви», – говорить останній з трьох пунктів в опублікованому Константинополем комюніке.

Я вже можу сказати, що рішення, яке ми очікували від цього триденного синоду, вже отримано.  В цьому документі дійсно написано, що Україна отримує Томос, Україна отримує автокефалію і Україна отримує проект основного документа, який буде регулювати основні дії новоствореної автокефальної помісної православної церкви. Однак, у цьому документі не зазначена дата, на яку ми всі очікували від Вселенського патріархату – об’єднавчого собору. Не виключено, що це зроблено для того, аби її визначили саме ієрархи України, – зазначила журналістка.

Нарешті з Томосом: Україна отримала довгоочікуваний документ про автокефалію

Варто зазначити, що Священний Синод тривав три дні. І врешті, сьогодні, було прийняте історичне для України рішення та оприлюднений текст церковного документа.

Нагадаємо, що позитивне рішення по Українській церкві було прийняте Синодом Вселенського патріархату ще 11 жовтня. Хоча сам Томос нам тоді ще не надали. Константинополь вирішив продовжити цю процедуру і виставив умову Україні – для отримання церковної незалежності нам потрібно об’єднання православних церков.

Тож тепер в Україні має відбутися Об’єднавчий собор. Проведуть його, швидше за все, у соборі святої Софії в Києві. Принаймні про це, дещо раніше, заявив представник Київської патріархії Євстратій Зоря.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...