Першодрук Миколи Гоголя продали на аукціоні в Лондоні за рекордну суму

Опубліковано: 29.11.2018. Автор: .

Першодрук Миколи Гоголя продали на аукціоні в Лондоні за рекордну суму
Першодрук Миколи Гоголя продали на аукціоні в Лондоні за рекордну суму

На аукціоні Christie’s у Лондоні «з молотка» пустили перше видання відомого українського письменника Миколи Гоголя «Вечера на хуторе близ Диканьки», видане у 1831-1832 роках петербурзьким видавництвом, де тоді проживав письменник. Цей лот став найдорожчим із понад двохсот, представлених на торгах.

Першодрук Миколи Гоголя продали на аукціоні в Лондоні за рекордну сумуПершодрук, якому 186 років, оцінили у 50-70 тисяч фунтів, проте продали за 225 тисяч доларів США (175 тисяч фунтів). Таким чином оціночна вартість була перевищена втричі за стартову. Хто став власником книги, не розголошують.

В описі продажу книги на сайті аукціону зазначається, що деякі її частини були відреставровані, а окремі аркуші заплямовані. Книга обрамлена у червоний корінець та шкіряну обкладинку.

Зазначимо, що  збірних оповідань «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» — перша книга Миколи Гоголя, окрім поеми «Ганц Кюхельгартен», надрукована під псевдонімом Рудий Панько.  Складається вона з двох томів. Перший вийшов у світ в 1831 році, другий – у 1832-му.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

А вас зачепило підвищення тарифів на комуналку?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...