Священиків УПЦ МП Рівненщини масово викликають на допити в СБУ

Опубліковано: 01.12.2018. Автор: . Рівненська область

Священиків УПЦ МП Рівненщини масово викликають на допити в СБУ
Священиків УПЦ МП Рівненщини масово викликають на допити в СБУ

В управліннях Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ  (МП) заявляють, що їхніх священиків масово викликають на допити до заступника начальника слідчого відділу УСБУ в Рівненській області пана Туза. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зокрема, кажуть, значна кількість священиків-благочинних Сарненської єпархії, а також 20 священнослужителів Рівненської єпархії отримали повістки про виклик на допит як свідків без роз’яснення, про що саме свідчити.

Слід зазначити, що після прийняття під час Собору єпископів 13 листопада 2018 року Постанови щодо останніх церковних подій в Україні, в різних регіонах України майже одночасно відбулася низка провокацій, спрямованих проти ієрархів Української Православної Церкви. Зокрема були проведені незаконні дії біля резиденцій єпархіальних управлінь та єпископів УПЦ. Окрім того, розпочалися систематичні виклики єпископів УПЦ на розмову до СБУ,  – йдеться я у повідомленні.

На переконання голови юридичного відділу УПЦ протоієрея Олександра Бахова, «враховуючи системність, одночасність, масовість, ці дії скеровані на єпископів із метою тиску та примусу їх до участі в так званому «об’єднавчому соборі». Юрист назвав такі дії «провокаціями», які є прямим порушенням конституційних прав громадян України та мають виражений штучний і централізований характер, і не є неупередженим проявом волевиявлення людей.

Протоієрей Олександр Бахов також нагадав права священнослужителів і вірян у разі виклику до СБУ, що регламентується Кримінально-процесуальним кодексом. Він нагадав, що «особи мають право скористатися правовою допомогою, яка гарантується 59 статтею Конституції України, і приходити разом з адвокатом, та маєте право не свідчити проти себе та своїх близьких».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...