З двох коліс – на чотири? Керівництво Рівненської дирекції «Укрпошти» розповіло, що буде із працівниками закритих поштових відділень

Опубліковано: 04.12.2018. Автор: . Рівненська область

З двох коліс – на чотири? Керівництво Рівненської дирекції «Укрпошти» розповіло, що буде із працівниками закритих поштових відділень
З двох коліс – на чотири? Керівництво Рівненської дирекції «Укрпошти» розповіло, що буде із працівниками закритих поштових відділень

Ще навесні минулого року в Україні почали реорганізовувати державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта». Спочатку його перетворили у публічне акціонерне товариство, а тоді черга дійшла і до решти реформ. Наразі керівництво структури працює над, як це модно зараз називати, «оптимізацію» поштових відділень. А по-простому – над закриттям частини з них. Натомість обіцяють запровадити мобільні пересувні поштові бригади. За задумом, до них мають входити водій, листоноша та начальник відділення, які автомобілем будуть розвозити пошту, пенсії та різноманітні товари. Пілотний проект вже почав діяти у Чернігівській області. На черзі – решта регіонів. Коли нововведення дійде до Рівненщини, поки сказати важко,  проте тутешні мешканці вже переживають, що нікому буде розносити пенсії, бо чули про скорочення штату листонош. А щоб відправити листа, взагалі доведеться їхати за тридев’ять земель. Так це чині, з’ясовували журналісти «Західного аргументу».

Виявляється, подібні побоювання мають під собою певне підґрунтя, оскільки деякі поштові відділення вже починають закривати. Для прикладу, нещодавно припинила працювати пошта у селі Тинному. Тепер його мешканців обслуговує поштове відділення, що на вулиці Дубенській в обласному центрі. Літні люди від таких змін не в захваті – кажуть, тепер, аби отримати пенсію чи оплатити рахунок, доведеться далеко йти.

Раніше хоч цілий день сидів, чекав, але знав, що і пенсію принесуть, і газету, а тепер як воно буде – одному Богу відомо, – нарікає пенсіонер з Тинного пан Степан. –Якщо поштарів менше стане, вони ж не встигатимуть всіх обійти за день?

Однак керівник Рівненської дирекції «Укрпошта» Олег Обоїста налаштований більш оптимістично – каже, ніхто не залишиться без  поштового зв’язку та й звільняти нікого з роботи не будуть. Тож причин для паніки, за його словами, немає.

З двох коліс – на чотири? Керівництво Рівненської дирекції «Укрпошти» розповіло, що буде із працівниками закритих поштових відділень

Керівник Рівненської дирекції «Укрпошта» Олег Обоїста на нараді в облдержадміністрації. Фото з приватної сторінки пана Обоїсти у Facebook.

Пошта, як і будь-який бізнес, має розвиватися і щось змінювати у своїй роботі, десь щось закривати, десь – відкривати, – говорить пан Обоїста кореспонденту «Західного аргументу». – Так, у Тинному відділення закрили, оскільки воно знаходилися в аварійному приміщенні тамтешньої школи, тож далі функціонувати не могло. Натомість, мешканців цього села обслуговує відділення на Дубенській, що всього-на-всього за півтора кілометри. Туди ж перевели і працівників. Нікого не звільнили. Запевняю, що нікого ми звільняти не будемо, жодних скорочень, у разі оптимізації відділень – працівників будемо переводити в інші.

Окрім того, Олег Обоїста зізнається, що  навіть заздрить чернігівським колегам, де працюють мобільні бригади.

Це значно зручніше, насамперед для самих поштарів – їм не потрібно носити великі кіпи кореспонденції, тягати за собою велосипед, на який все одно багато не навантажиш, мокнути під дощем тощо, – каже керівник рівненської пошти. – Було б добре, аби й на Рівненщині якнайшвидше таке запровадили. Наразі у Чернігівській області це ще працює як експеримент, і коли буде у нас – поки сказати важко.

Свого часу і Президент Петро Порошенко запевнив, що «Укрпошта» не буде скорочувати відділення, і проблем з доставкою пенсій не буде. А у проекті Державного бюджету на наступний рік навіть передбачено 500 мільйонів гривень на відшкодування для ПАТ «Укрпошта» витрат на доставку пенсій.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...