Постраждали за бурштин? Двоє депутатів Рівненської облради розповіли, за що їх хочуть позбавили мандатів

Опубліковано: 06.12.2018. Автор: . Рівненська область

Постраждали за бурштин? Двоє депутатів Рівненської облради розповіли, за що їх хочуть позбавили мандатів
Постраждали за бурштин? Двоє депутатів Рівненської облради розповіли, за що їх хочуть позбавили мандатів

Спалені автомобілі, підкинуті гранати на приватні обійстя, сутички між правоохоронцями та старателями і періодичні перестрілки у лісах «бурштинових районів» Рівненщини вже давно із розряду надзвичайних подій стали буденними. Іншими словами – подібними протистояннями між тими, хто має відношення до нелегального видобутку бурштину в області, вже нікого не здивуєш. Що не можна сказати про вчорашні події в Рівненській обласній виборчій комісії, які місцеві юристи вже назвали безпрецедентними… Одразу двох депутатів облради позбавили мандатів. Офіційна версія – через «порушення партійної дисципліни», а неофіційна – через той-таки бурштин.

Мова про двох колишніх представників Радикальної партії – екс-голову Рівненської облради Володимира Ковальчука та депутата Андрія Сайчука, який представляє в облраді Корецький район. Першим про «перемогу справедливості» написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат України Андрій Лозовий.

Рівненська ОВК позбавила мандатів депутатів обласної ради, двох тушок, які зрадили Радикальну партію Олега Ляшка. Попри спроби зриву засідання та інші провокації, 10 з 18 голосів – за. справедливість є, за неї варто боротися, – написав Лозовий.

Постраждали за бурштин? Двоє депутатів Рівненської облради розповіли, за що їх хочуть позбавили мандатів

Ще зовсім недавно “радикальне” керівництво і Володимир Ковальчук були у дуже гарних стосунках.

У чому саме «зрада», пан Лозовий не пояснив. Проте, як відомо, до цього керівництво партії йшло понад два місяці, розпочавши процес ще у жовтні, практично одразу після того, як Володимир  Ковальчук та Андрій Сайчук полишили у Рівненській обласній раді фракцію «РПЛ». Після того у них забрали партійні квитки.  Однак позбавити депутатського мандата, відповідно до законодавства,  партія може лише в один спосіб — «за народною ініціативою».

Перш за все, упродовж місяця ініціативній групі потрібно було зібрати близько 5000 підписів (відповідно до виборчої квоти Радикальної партії в області). Потім ще місяць ОВК мала перевіряти достовірність поданих даних. Якщо зауважень не було,  виборча комісія передає документи «Радикальній партії», яка може або підтримати, або відхилити ініціативу виборців.

Однак на зборах ініціативної групи, які відбулися у жовтні, були переважно старші люди. Тоді Ковальчук говорив, що серед них не було представників ні Здолбунівського, ні Корецького районів, які представляє він та його однопартієць Сайчук. А ще згадував про 200 гривень, які нібито платили людям та автобуса, якими їх звозили.

Попри гучні заяви та відверті звинувачення, «ініціативна група» проголосувала «за» і передала своє звернення обласній виборчій комісії. А та, з другої спроби вирішила підтримати ініціативу про позбавлення обох депутатів їхніх мандатів.

До слова ще два роки тому та ж «РПЛ», завдяки кулуарним домовленостям в Києві, та переламавши майже весь депутатський корпус обласної ради через коліно, поставила Володимира Ковальчука головою Рівненської обласної ради, аби він представляв їхні інтереси  в області. На цю подію тоді прибув цілий десант нардепів зі столиці, щоб місцеві обранці однозначно підтримали запропоновану «радикалами» кандидатуру.

Це все через те, що ми відстоювали інтереси виборців, а не партії, – каже у коментарі «Західному аргументу» Андрій Сайчук, але більш розгорнуто пояснити, про що йдеться, відмовився. – Рішення про позбавлення нас мандатів приймалося із масою процесуальних порушень, ніхто не перевіряв підписи членів ініціативної групи тощо. До слова, минулої неділі вже відбувалося засідання ОВК, і тоді для позитивного рішення забракло голосів. Тож збиратися вдруге комісія, за законом, не мала права. Але партії таки вдалося переламати частину членів ОВК і вчора рішення про позбавлення нас мандатів прийняли. Тепер будемо давати позов до суду і відстоювати свою правоту.

Андрій Сайчук та Володимир Кровальчук – стали першими депутатами в Рівненській області, які опинилися за крок від того, щоб їх позбавили мандатів. Досі таких прецедентів не було.

Постраждали за бурштин? Двоє депутатів Рівненської облради розповіли, за що їх хочуть позбавили мандатів

Іван Долганський.

Це брудне політичне рішення і ганьба для Рівненської області, – емоційно заявив член Рівненської ОВК Іван Долганський, який і сам свого часу керував цією комісією. – Сама процедура відкликання депутатів ініціативною групою виборців не врегульована законодавчо, усе відбувалося з багатьма порушеннями. Наприклад, багато заяв від членів ініціативної групи, які вимагали позбавити цих депутатів мандатів, були написані однаковим почерком. Окрім того, багатьом із них на момент виборів у 2015 році не було 18 років, то які ж вони виборці? Реєстрували їх під час голосування без документів і так далі… Ще один показовий момент – секретар комісії від «Батьківщини», яка була категорично проти такого незаконного рішення, за годину до самого засідання раптово «захворіла». А замість неї прийшла інша людина, яка проголосувала «за». Прийшли цього разу і ті члени комісії, яких вже давно не було видно на засіданнях ОВК, що теж не може не наштовхувати на певні роздуми… Також питання – нещодавно Сайчука «Радикальна партія» нагороджувала почесною грамотою, а тепер він раптом став «зрадником»? Я вважаю, що це все тиск «РПЛ» перед президентськими виборами, вони хочуть, щоб в облраді приймали такі рішення, які їм потрібні. Мова йде, зокрема,  про екологічну комісію і бурштин.  А якщо хтось з ними згідний не буде, то позбавлятимуть мандата. От і все.

Про бурштин, розправу над неугодними та вказівки згори говорить і Володимир Ковальчук. Він переконаний, що останньою краплею, яка спонукала його партійних босів «педалювати» питання про позбавлення депутатства неугодних обранців, стало засідання екологічної комісії обласної ради, що відбулось у понеділок.

У цьому немає нічого дивного, бо майже по всіх «смачних» питання в області, місцеві «радикали» отримують вказівки з Києва. І всі їх мають дотримуватись. Для прикладу, у понеділок перед засіданням екологічної комісії почали ходити «представники партійного керівництва» та дзвонити нардепи зі столиці з наполегливими «проханнями» підтримати виділення 25 тисяч гектарів мисливських угідь у Дубровицькому районі для фірми, подібної до «МММ». Ні грошей на рахунках, якась незрозуміла техніка, взята в оренду…Місцеві, з якими я перед комісією спілкувався, розповіли, що у такий спосіб окремі обласні чиновники вирішили «відтяпати» собі ласу територію для видобутку бурштину. З Києва по телефону мене попередили, чим може обернутися така принциповість, але я висказав тому нардепу все, що про нього думаю. Врешті це питання провалилося, бо не набрало необхідної кількості голосів. А вже надвечір територіальну комісію переламали через коліно і вона проголосувала за позбавлення мене і Сайчука депутатських мандатів. Так, саме переламали, бо зробили вони з грубими порушеннями чинного законодавства. В неділю та так звана «народна ініціатива» не набрала необхідної кількості голосів у виборчій комісії, а в понеділок ввечері вони знову ставлять те питання на голосування. З приводу цієї ситуації я консультувався з куратором нашої області в ЦВК. Там в шоці! Казали, що подібні речі можуть стати підставою для розпуску комісії. Тому ми будемо оскаржувати це незаконне рішення в суді.

Окрім судової перспективи, згідно із процедурою, обласна виборча комісія тепер має надіслати своє рішеннякерівним органам «Радикальної партії Ляшка». Там його мають затвердити чи відхилити і направити назад.Тоді обласна виборча комісія не пізніше, як за п’ять днів після повідомлення партії, має оголосити депутатами обласної ради наступних за списком кандидатів. Звичайно, якщо на той час ще не буде відповідної судової заборони.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...