З квітня більше не дружимо: ВРУ погодилась розірвати відповідний договір із Росією

Опубліковано: 06.12.2018. Автор: .

З квітня більше не дружимо: ВРУ погодилась розірвати відповідний договір із Росією
З квітня більше не дружимо: ВРУ погодилась розірвати відповідний договір із Росією

Питання, яке наші народні обранці мали би розглянути одним з перших одразу після анексії Криму та початку військових дій на сході України, які розпочала Російська Федерація більше чотирьох років тому, вони спромоглися проголосувати лише сьогодні. За кілька місяців до виборів Президента в Верховній Раді України нарешті назбиралась достатня кількість голосів, аби розірвати Договір про дружбу, співробітництво та партнерство із країною-агресором, який був ратифікований ще 20 років тому.

Верховна Рада України ухвалила рішення про розірвання Договору про дружбу із Росією. За відповідний законопроект свої голоси віддали 227 народних депутатів. Щоправда, цей договір перестане діяти не одразу, а лише з 1 квітня наступного року.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що дія цього закону не позначиться негативно на ринковій економіці, забезпеченні прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави. На розвиток регіонів, ринок праці, суспільне здоров’я, екологію та навколишнє середовище та інші сфери суспільних відносин. А також звільняє нашу Україну від будь-яких зобов’язань перед Російською Федерацією.

Розірвання Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією, враховуючи його тривале суттєве порушення з боку РФ, і у відповідності до статті 40 цього Договору дозволить належним чином і ефективно захистити національні інтереси України в міжнародних відносинах, – зазначено у записці.

Нагадаємо, що термін дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство України та Росії закінчується 31 березня 2019 року. Згідно з прописаними у ньому правилами наша сторона мала повідомити РФ про свій намір продовжити чи припинити дію договору до 30 вересня цього року, що і зробила на дев’ять днів раніше. Тоді Російська Федерація була офіційно повідомлена про чіткий намір України розірвати договір. А 3 грудня Президент України Петро Порошенко вніс у парламент законопроект про припинення дії договору про дружбу, співробітництво та партнерство між двома державами.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...