Уляна Супрун розповіла, як правильно міряти температуру і чим

Опубліковано: 08.12.2018. Автор: .

Уляна Супрун розповіла, як правильно міряти температуру і чим
Уляна Супрун розповіла, як правильно міряти температуру і чим

Виявляється, виміряти температуру людини можна багатьма способами і за допомогою різних приладів: від перевіреного ртутного термометра до інфрачервоних сканерів. Про це написала на своїй сторінці в Facebook виконувач обов’язки глави Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Навіть для такої звичної справи, як поміряти температуру, є багато різних способів і приладів. Від перевіреного ртутного термометра до інфрачервоних сканерів. Як обрати той, що підходить вам або дитині?

Кілька важливих меседжів. Попри те, що багато людей звикли користуватись ртутними термометрами, вони залишаються найбільш небезпечними. Точність вимірювання досить висока, натомість варто й враховувати час — вимірювання з таким приладом потребує його значно більше, аніж, до прикладу, електронним. Ще дуже слушне зауваження — ртутний термометр з легкістю може зробити температуру вашою найменшою проблемою всього за кілька секунд. Більш сучасні прилади для вимірювання температури мають достатньо переваг, але точність деяких з них поки достатньо не вивчена. Наприклад, інфрачервоні сканери, що вимірюють температуру на поверхні шкіри. Водночас вони досить дорогі. Під пахвами — не найбільш надійне місце вимірювання температури. Здебільшого це залежить від віку, приладу, що ви використовуєте, та навичок у вимірюванні, – написала Супрун.

Далі вона написала, що більш детально про це можна прочитати у Facebook –спільноті  MED GOblin. За словами Уляни Супрун, там написано  все «просто, дотепно та науково».

Під пахвою – не дуже точно. Підходить, щоб прикинути, чи є взагалі висока температура, але для точного вимірювання оптимальний вибір – оральне чи ректальне.

У роті. Точніше, ніж під пахвою. (Пам’ятайте, що кінчик термометра має бути в хворого прижатий під язиком). Якщо хворий їв чи пив щось гаряче чи холодне, то міряти в роті температуру треба через 15-30 хвилин. Дітям, молодшим  чотирьох років, важко тримати градусник в роті достатньо довго, щоб встигло помірятись.

У прямій кишці. Дуже точно. Рекомендовано, як золотий стандарт у дітей. Але не всі батьки знають, як міряти в попі – краще використовувати інші методи.

У вусі інфрачервоними девайсами. Дуже точна методика. Але, якщо вушний канал викривлений чи брудний,  точність моментально падає. Не підходить новонародженим, – йдеться у дописі.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...