Співробітників МОЗ викликали на допит через ліки для дітей

Опубліковано: 10.12.2018. Автор: .

Співробітників МОЗ викликали на допит через ліки для дітей
Співробітників МОЗ викликали на допит через ліки для дітей

Двох співробітників Міністерства охорони здоров’я України викликали на допити 12 грудня у справі щодо поставок препарату «Анакінра» для лікування дітей з рідкісними формами первинних імунодефіцитів. Вперше в історії ці ліки закуплені централізовано за державні кошти, а відтак доступні пацієнтам безоплатно.

У жовтні препарат доставили в Україну та передали на зберігання державному підприємству «Укрвакцина», звідки вся партія (952 дози) протягом тижня була розподілена та доставлена в Івано-Франківську та Полтавську області для пацієнтів, які їх потребують. Однак у листопаді слідче управління Головного управління Національної поліції у м. Києві розпочало кримінальне провадження щодо поставки цього препарату. Відповідно до закону, Міністерство надало доступ до всіх необхідних для проведення досудового розслідування документів. Вилучення документів також відбулось у державних підприємств, а також у отримувачів на регіональному рівні.

МОЗ України занепокоєне тим, що це кримінальне провадження може обмежити доступ пацієнтів до життєво необхідного їм лікування через вилучення вже доставлених препаратів. Також фактично під загрозою закупівля цього препарату в майбутньому. Перешкоджання у доступі пацієнтам до цього лікування загрожує їхньому здоров’ю та життю, – йдеться у повідомленні МОЗ України на офіційній сторінці у Facebook.

Також у Міністерстві зазначають, що раніше батьки маленьких пацієнтів були змушені купувати цей препарат за кордоном, адже купити його в Україні неможливо. Через невелику кількість пацієнтів виробник-монополіст досі не зацікавлений у реєстрації та виході на український ринок. Лише залучення міжнародних організацій допомогло закупити ліки на міжнародному ринку і забезпечити ними пацієнтів, які їх потребують.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...