Ціна слова та юридичної неграмотності: в юстиції Рівненщини чекають на гучне повернення старої команди

Опубліковано: 11.12.2018. Автор: . Рівненська область

Ціна слова та юридичної неграмотності: в юстиції Рівненщини чекають на гучне повернення старої команди
Ціна слова та юридичної неграмотності: в юстиції Рівненщини чекають на гучне повернення старої команди

Майже чотири роки тривала епопея із поновлення на посаді екс-начальника головного управління юстиції у Рівненській області Степана Данилюка. За цей час змінилася назва відомства і три його керівника. Остання – Оксана Сальчук, була призначена лише кілька місяців тому і схоже, вже найближчим часом їй доведеться звільнити свій, ще не до кінця обжитий кабінет. Пан Данилюк зумів довести в суді неправомірність свого звільнення, а головне – що ніякої реорганізації органів юстиції не відбулося, а лише банальне перейменування відомства, яке він свого часу очолював.

Ціна слова та юридичної неграмотності: в юстиції Рівненщини чекають на гучне повернення старої команди

Степан Данилюк.

Посаду начальника головного управління юстиції у Рівненській області Степан Данилюк втратив ще у лютому 2015 року, коли міністр юстиції Павло Петренко розпочав реформу юстиції. Тоді, аби позбутися неугодного начальника і на його місце завести свою людину, в Києві вирішили піти шляхом найменшого спротиву і просто перейменували відомство. Додали у назву одне слово – «територіальне», зробивши у такий спосіб із головного управління юстиції – головне територіальне. Юридична неграмотність та поспіх пізніше, у суді, зіграють злий жарт. Але тоді про це ніхто не думав. По-суті, після перейменування в роботі відомства нічого не змінилося. Однак додаткове слово у назві дало змогу новій команді «реформаторів» звільнити незручних їм працівників і набрати новий штат. Першим під удар потрапив Степан Данилюк. Відтоді і розпочалися його митарства по судових інстанціях та оскарження неправомірності звільнення.

Тричі поновлений

У червні та вересні 2016 року Степана Данилюка суд вже двічі поновлював на посаді. Проте тоді ці рішення виглядали, радше, як цирк. Оскільки «іменем України» його повернули на посаду в структуру, якої на той час вже більше року не існувало – начальника головного управління юстиції.

Данилюк продовжував судитися, доводячи, що управління, яким він керував раніше, не розформували, а воно просто змінило назву. Відповідно, це не може слугувати підставою для звільнення людей. І добився свого.

11 жовтня цього року Верховний Суд поставив крапку і офіційно визнав, що ніякої реорганізації не було – відбулось лише перейменування. А вже Львівський апеляційний адміністративний суд 21 листопада постановив поновити Степана Данилюка на посаді начальника Головного територіального управління юстиції в Рівненській області.

Повоювати, звичайно, ще доведеться. Але, думаю, якщо довоювались до фундаментальних перемог, то і остаточна перемога буде за нами, – сказав пан Данилюк у коментарі кореспонденту «Західного аргументу». – Тепер потрібно змусити Міністерство юстиції виконати закон. Однак якщо вже є рішення Верховного суду, і він довів, що не було ніякої реорганізації, а лише перейменування управління, то в них шансів не залишилося. Проста людина могла би ще звернутися із позовом до Європейського суду. Для юридичної ж особи всі можливі варіанти вже вичерпані. Мені мають в трудовій книжці лише зробити запис про перейменування установи.

Увесь цей час Степан Данилюк ніде не працював. Лише час від  часу через суд стягував виплату йому зарплати. І, як зізнався сам, зараз теж готує черговий позов на «кругленьку суму».

Гучне повернення

Ціна слова та юридичної неграмотності: в юстиції Рівненщини чекають на гучне повернення старої команди

Марина Лук’янова.

Повернутися разом із Данилюком, але на посаду начальника обласного управління виконавчої служби планує і Марина Лук’янова. Вона теж була звільнена з посади у червні 2015-го і у грудні того ж року поновлена. Увесь цей час Лук’янова як адвокат представляла інтереси Степана Данилюка в судах.

Ми плануємо повернутися командою, – каже «Західному аргументу» пані Марина. – Міністерство юстиції зобов’язане забезпечити у підпорядкованій їм структурі виконання усіх без винятку рішень будь-якого суду України. Тому саме Мін’юст має видати наказ про наше поновлення на посадах. Ми змусимо їх це зробити. Степан Данилюк робить це не задля крісла. Він абсолютно не тримається за посаду. Лише хоче довести, що в Україні ще існують компетентні суди із активною громадянською позицією. Такі, для яких, на відміну від Міністерства юстиції, закон і Конституція – понад усе.

Ціна слова та юридичної неграмотності: в юстиції Рівненщини чекають на гучне повернення старої команди

Оксана Сальчук під час представлення на новій посаді.

Що ж робитиме у разі повернення на роботу Степана Данилюка нинішня очільниця Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук, наразі не знає. Проте вже каже, що триматися за посаду точно не збирається.

Мене призначало Міністерство юстиції і воно ж може звільнити. Яке рішення приймуть, з таким і погоджуся. В мене у житті інші пріоритети. Влаштовувати війни я не буду, – коротко відповіла телефоном кореспонденту «Західний аргумент» пані Сальчук і подякувала за розмову.

Нагадаємо, на Рівненщині нещодавно розгорівся скандал через високі зарплати голови та працівників Шпанівської ОТГ.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...