Українці масово виїжджають до Польщі

Опубліковано: 13.12.2018. Автор: .

Українці масово виїжджають до Польщі
Українці масово виїжджають до Польщі

В Польщі вирішили порахувати кількість посвідок, які видали із правом на тимчасове проживання в країні. І вийшло, що переважну більшість із них отримали саме українці. Про це повідомив речник Управління з питань іноземців у Варшаві Якуб Дудзяк.

Виявляється, посвідчення, які дають право на тимчасове проживання у Польщі, мають приблизно 200 тисяч іноземців, які приїхали в країну з-поза меж Європейського Союзу. З них – 138 тисяч – саме українці. Далі із великим розривом у кількості ідуть громадяни Індії – 7,7 тис., В’єтнаму – 7 тис., Китаю – 7 тис., і Білорусі – 5 тис.

Переважна більшість тих, хто отримав тимчасову посвідку  – 64% – це працездатне населення у віці від 20 до 39 років. 23% – особи віком від 40 до 59 років, а 10% – це молодь, якій менше 20 років.

За словами Якуба Дудзяка, найпопулярнішим регіоном серед приїжджих є Мазовєцьке воєводство. Там нині дозволи на тимчасове проживання має приблизно 64 тис. осіб. Наступними у рейтингу ідуть  Великопольське та Малопольське воєводства – по 20 тис. осіб, Нижньосілезьке – 13,5 тис. осіб та Сілезьке воєводство – 13 тис. осіб.

Більшість іноземців перебуває у Польщі тимчасово на підставі віз. А ті, хто має намір залишитися на більш триваліший період, подають до воєводських управлінь клопотання про отримання дозволу на перебування – найчастіше тимчасове.

Також відомо, що приблизно 77 тис. нинішніх дозволів на перебування у Польщі видані на термін до одного року, близько 71 тис. – від 1 до 2 років, і ще 53 тис. – від 2 до 3 років.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що деякі громадяни, які працюють закордоном, можуть втратити право на субсидію з оплати житлово-комунальних послуг.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...