Спочатку зарплати, а потім все інше: обласна рада погодилась погасити лише частину боргу рівненського аеропорту

Опубліковано: 14.12.2018. Автор: . Рівненська область

Спочатку зарплати, а потім все інше: обласна рада погодилась погасити лише частину боргу рівненського аеропорту
Спочатку зарплати, а потім все інше: обласна рада погодилась погасити лише частину боргу рівненського аеропорту

Неодноразові протести працівників місцевого летовища під стінами Рівненської обласної ради, погрози перекрити дорогу, суперечки на профільних комісіях та кулуарні домовленості бажаного, принаймні, у повному обсязі, результату не дали. Сьогодні обласні обранці погодилися закрити з бюджету лише частину боргу комунального підприємства.

«Наші діти бачать ялинки лише на картинках!»

Варто зазначити, що епопея із боргами рівненського аеропорту тягнеться вже давно. Борг комунального підприємства, який накопичувався роками, станом на сьогодні склав вже майже 25 мільйонів гривень. Щоправда, лише половина цієї цифри складає тіло кредиту. Решта – нараховані штрафи та пені.

Обласні обранці вже неодноразово бралися за вирішення проблем комунального підприємства. Навіть гроші на ті чи інші потреби летовища виділяли. Втім, що кілька сотень тисяч, що кілька мільйонів – як в суху землю. Чергову суму на погашення боргів прописали у програмі розвитку місцевого аеропорту на цей рік – сім мільйонів. Однак, як кажуть працівники аеропорту, ці наміри залишались лише на папері.

Ми працюємо три дні на тиждень по вісім годин. Але навіть попри неповний робочий день з червня нам не виплачують зарплати. Не кажучи вже про виплати премій та заохочень, які ми вже не бачили більше 11 років. Наші діти через те, що в батьків немає грошей, вже бачать ялинки тільки на картинках! Ви нам говорите про якісь програми. Їх приймали і на цей рік, тепер і на наступний, але гроші так і не дали. Ми просто хочемо працювати і заробляти, – не стримувала емоцій на трибуні облради представник колективу Міжнародного аеропорту «Рівне» Інна Семенюк.

Спочатку зарплати, а потім все інше: обласна рада погодилась погасити лише частину боргу рівненського аеропорту

Михайло Кириллов (крайній справа).

Про обіцяне і невиконане кілька разів нагадав обласним обранцям до прийняття змін до обласного бюджету на цей рік депутат Михайло Кириллов. Той, з чиєї легкої руки свого часу директором комунального підприємства став відданий йому, але геть далекий від авіації Ігор Насинюк. Кириллов спочатку пропонував погасити одразу весь борг. Чим викликав цілком логічне обурення депутатського корпусу. Обласним обранцям було не зрозуміло, чому борги, які накопичувались роками, вони мають вже погасити. Лунали пропозиції провести аудит і розібратися, хто винен у тих боргах, подумати про реструктуризацію тощо. Дехто взагалі пропонував підійти до проблеми радикально – продати аеропорт.

Походження боргів з’ясує аудит

Врешті, після тривалих суперечок на друге пленарне засідання обласної ради, яке відбулось сьогодні, було запропоновано передбачити у бюджеті наступного  року 15 мільйонів гривень. Частина з яких (сім мільйонів) – це гроші, які обіцяли дати у 2018-му. Щодо решти боргу, як казав пан Кириллов, можна шукати шляхи реструктуризації та списання.

Не вплинули на депутатів і аргументи про стратегічне для області значення летовища. А також про далекоглядні плани приймати літаки зі спортсменами в місцевому аеропорту після завершення будівництва нового спорткомплексу на Макарова.  Попри несподівану підтримку фракції «Батьківщина» у цьому питанні, голосів таки забракло.

Натомість депутати пристали на так звану «компромісну» пропозицію голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка. Чиновник спочатку наполягав  на сумі в 1,7 мільйона гривень на погашення боргів комунального підприємства, а потім запропонував збільшити її до 2,6 мільйона гривень.  Цих коштів якраз вистачить, аби закрити перед працівниками підприємства борг по зарплаті. Щоправда, буде це лише наступного року. Тоді ж, за словами пана Муляренка, після завершення аудиту підприємства, можна буде думати і про решту необхідної суми, внісши у бюджет відповідні зміни.

Нагадаємо, минулої п’ятниці  під стінами Рівненської  обласної ради зібралися кілька десятків працівників міжнародного аеропорту «Рівне». Вони прийшли пікетувати сесію, оскільки у підприємства роками накопичуються борги. А від червня вже й не виплачують їм зарплати.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...